Jak pokazują ostatnie badania CBOS, ponad połowa Polaków zdradziła swoją partnerkę, a jedna trzecia Polek zdradziła swojego partnera. Socjolodzy podkreślają, że statystyki z roku na rok się zwiększają. Dlaczego zdradzamy? Szara codzienność dnia, rutyna, a może pragnienie zaspokojenia ukrytych pragnień? Jedno jest pewne: zdradzamy coraz częściej i chętniej.

Znani psycholodzy i seksuolodzy komentując badania CBOS, podkreślają, że zdradzie z pewnością sprzyjają zmiany cywilizacyjne, jakich doświadczamy. Kobiety pragną wyjść z cienia i spełniać się nie tylko jako kobiety sukcesu, matki czy też żony ale i kochanki. Bardzo często zacisze domowe lub poukładane życie zawodowe temu nie sprzyjają. Dlatego z roku na rok możemy zauważyć ciekawą zależność - liczba niewiernych kobiet systematycznie wzrasta.

Od miłości jest już zaledwie krok do zazdrości i… zdrady. Portale randkowe nadal biją rekordy popularności. Hitem ostatnich lat na świecie jest Victoria Milan, portal randkowy dla osób w związkach. W ciągu 3 lat zdobył 3 miliony zwolenników w 21 krajach.
Czy w kraju, w którym dominują katolicy, a najważniejszymi wartościami są rodzina i bezpieczeństwo - taki serwis może wzbudzić zainteresowanie? W opinii wielu osób Victoria Milan nie miało najmniejszych szans na powodzenie…, a jednak. Statystyki nie kłamią, tylko zaskakują: portal po kilku tygodniach obecności w Polsce zyskał blisko 30 tysięcy aktywnych użytkowników. Mężczyźni stanowią 66,15% z nich, a kobiety 33,75%.

Pozostaje zadać pytanie, jak zdradzają Polacy? Czy coraz chętniej i odważniej mówimy o tym czego chcemy?

Statystyczna Polka, która zdradza, to młoda, kobieta zdobywająca kolejne szczeble kariery zawodowej. Jak pokazują statystyki portalu Victoria Milan, kobieta zdradzająca, to najczęściej młoda wykształcona mężatka 44,1% w wieku 30-35 lat, z dużego miasta, które daje anonimowość i poczucie komfortu. Skąd pochodzi najwięcej użytkowniczek portalu? Absolutnym liderem jest Warszawa 19,17%, następnie Wrocław 5,81%, Kraków 5,38%, Poznań 4,77% i Katowice 3,90%.

Które branże sprzyjają zdradzie? Zdecydowana większość użytkowniczek portalu randkowego to kobiety pracujące w branży administracyjnej i HR (5,29%), pracowniczki naukowe (5,20%) a nawet służby zdrowia (3,30%). Czyżby stresująca praca, nadgodziny i nocne dyżury wyzwalały w kobietach głęboko skrywane żądze?

Czego oczekują kobiety od potencjalnego partnera? Użytkowniczki portalu VM stworzyły profil idealny – mężczyzna inteligentny (30,03%), pewny siebie (21,35%) z poczuciem humoru(27,52%), ceniący seks oralny(20,99%) oraz otwarty na nowości(19,51%). Charakterystyka ta przypomina obraz mężczyzny idealnego. Czy kobiety szukają na portalach randkowych księcia z bajki?

Jak zatem zdradzają mężczyźni? Czy stereotyp wykształconego biznesmena z Warszawy poszukującego pięknej blondynki o niezwykłych kształtach figury jest prawdziwy? Statystyki Victoria Milan są bezlitosne. Większość użytkowników portalu jest w wieku 30-35 (24,92%) 32,2% z nich jest zamężnych, 44,9% pozostaje w związkach, 22,9% to single. Podobnie jak w przypadku kobiet, najwięcej mężczyzn pochodzi z Warszawy 16,36%, następnie z Krakowa 6,48%, Poznania 4,75%, Wrocławia 4,71% i Łodzi 3,63%. O swoim wykształceniu nie chciało mówić aż 43,39% użytkowników, 19,81% posiada wykształcenie wyższe, wykształcenie podstawowe (niepełne) zaledwie 1,71%.

Jakie branże dominują wśród mężczyzn, którzy kochają zdradzać? Numer jeden, to biznesmeni 5,21%, kolejno inżynierowie 4,42%, właściciele przedsiębiorstw 4,09% pojawiają się również programiści (IT/ICT) 3,09% uważani dotychczas za nieśmiałych i zamkniętych w sobie - potwierdza się, że sieć po raz kolejny przełamuje bariery nieśmiałości i wstydu.

Od wielu lat panuje przekonanie, że mężczyźni są koneserami biustów, którym "w urodzie" pomagał skalpel. Nic bardziej mylnego. Dane pokazują, że to właśnie w pełni naturalny biust cieszy się największym zainteresowaniem (25,98%) u panów, następny w kolejności jest seks oralny (24,99%), poczucie humoru (21,42%), inteligencja (20,44%), otwartość na eksperymentowanie i dobrą zabawę (19,05%).

Statystyki potwierdzają, że mężczyźni są wzrokowcami, którzy pragną kobiet pięknych, otwartych, zabawnych i ceniących dobrą zabawę – inteligencja i charakter pozostają daleko w tyle.

Dlaczego zdradzamy? Czy to ciekawość, pragnienie pozornej bliskości a może chęć spełnienia skrytych fantazji? Niektórzy naukowcy mówią, że niewierność jest zapisana w genach. Zwolennicy zdrad twierdzą, że człowiek nie został stworzony do wierności. Założyciele Victoria Milan często podkreślają, że 73% ich użytkowników korzysta z ich platformy jako alternatywy dla rozwodu.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!