Okazuje się jednak, że gitara jest jedynie wabikiem na kobiety. Badania wykazały, że panie, które mają przy sobie instrument muzyczny, są postrzegane jako mniej atrakcyjne.

Reklama

Naukowcy wskazują, że w przypadku mężczyzn umiejętność gry na gitarze czy innym instrumencie muzycznym może świadczyć o ich inteligencji, chęci zdobywania nowych umiejętności i ciekawym hobby.

Dodatkowo atrakcyjność gitarzystów podnosi sposób, w jaki funkcjonują w ogólnej świadomości. Zwykle gitarzyści opisywani są jako romantycy i osoby, które mają w sobie coś tajemniczego i intrygującego.

Aktualne badania są potwierdzeniem tego, o czym w zeszłym roku donosili naukowcy z Uniwersytetu Tel Aviv i Ben Guriona. Izraelscy badacze poprosili mężczyzn, aby wysyłali do 100 kobiet wiadomości o treści "podoba mi się twoje zdjęcie". Połowa z dziewczyn otrzymała komunikat, od mężczyzny, który miał zdjęcie profilowe, na którym trzyma gitarę, druga połowa, otrzymała wiadomość od mężczyzny bez gitary.

W przypadku mężczyzn bez gitary, jedynie 10 proc. kobiet odpowiedziało na wiadomość lub przyjęło zaproszenie. Panie były bardziej skłonne nawiązać kontakt z mężczyznami z gitarą, na ich komunikat odpowiedziało 28 proc. pań.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!