Choć kobiece i męskie przyjaźnie rządzą się swoimi prawami, zasadami i mają swoje niepowtarzalne cechy, to według badań kobiety są dwa razy lepsze od mężczyzn w zawieraniu przyjaźni na całe życie. Tylko jeden mężczyzna na sześciu pielęgnuje przyjaźń ze szkoły średniej. Panowie częściej zawierają długoletnie znajomości dopiero na studiach lub w pracy - podaje "Daily Mail".

Reklama

Zresztą siła kobiecej przyjaźni jest częstym motywem wykorzystywanym przez filmowców. W historii kina powstało wiele pięknych opowieści o bliskiej więzi kobiet, które w wielu przypadkach wpisały się do zbioru klasyki jak np. "Stalowe magnolie" i "Thelma i Luise". Podobnie jest z serialami. Weźmy chociażby uwielbiany przez miliony kobiet na całym świecie "Seks w wielkim mieście", w którym główna bohaterka Carrie Bradshaw i jej trzy przyjaciółki są praktycznie nierozłączne. Badania wskazują zatem, że taka przyjaźń nie zdarza się tylko w filmach.

Z danych przedstawionych przez "Daily Mail", które opierają się na przykładzie Wielkiej Brytanii, wynika również, że pomimo 50-100 znajomych na Facebooku i średnio 50 zapisanych kontaktach w telefonie, dorośli mają średnio pięciu przyjaciół. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Co ciekawe, 13 proc. mężczyzn i 16 proc. kobiet, że nie lubi jednej osoby z grupy bliskich znajomych.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!