Specjaliści podkreślają, że obsesyjne odchudzanie się panien młodych, nie jest zmotywowane chęcią długotrwałej utraty wagi, a jedynie szybkiego i skutecznego spadku masy ciała. To jak ostrzegają dietetycy sprzyja efektowi jojo.

Reklama

Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie XLS-Medical, 58 proc. kobiet przed ślubem podejmuje walkę ze zbędnymi kilogramami. 25 proc. z nich odchudza się dla zasady, żeby trochę poprawić wygląd swojej sylwetki.

Drastyczna utrata wagi z powodu określonej uroczystości jak ślub, to raczej niefortunny powód do podejmowania diety - tłumaczy dr Matt Capehorn, dyrektor National Obesity Forum. Każdy, kto chce schudnąć, powinien podjąć decyzje o zmianie nawyków żywieniowych i stylu życia, co pozwala skutecznie walczyć z nadwagą - dodaje.

Nagła utrata wagi powinna odbywać się jedynie pod kontrolą lekarza, dodaje Capehorn. W innym wypadku, często jest to skazane na porażkę.

Nikogo nie zdziwi fakt, że utrata wagi jest dla panien młodych jednym z ważniejszych elementów przedślubnych przygotowań. Jednak praca nad swoim ciałem powinna być stałą zmianą, a nie jedynie chwilowym zrywem - wyjaśnia dietetyk Helen Bond.