53 procent szukających partnera w internecie podaje nie do końca prawdziwe dane - wykazały badania przeprowadzone przez TopGutscheincode.de. Drobne kłamstewka dotyczą najczęściej wieku, wzrostu i wagi. W ankiecie wzięło udział 2274 użytkowników portali randkowych.

Reklama

Najczęściej wstydzimy się wieku - 38 procent woli go zaniżyć. Przy podawaniu wzrostu i wagi na drobne kłamstwo pozwala sobie 27 procent ludzi. Nie do końca mówimy też prawdę przy podawaniu swojego zawodu - 22 procent i wklejamy zdjęcia, które najpierw odpowiednio modyfikujemy lub z wcześniejszych lat, kiedy wyglądaliśmy lepiej (19 procent). Nawet przy wymienianiu zainteresowań i hobby 13 procent badanych pozwoliło sobie na małe niezgodności.

Jako powód podawania nieprawdziwych informacji 61 procent ankietowanych przyznało, że chce, by ich profil był bardziej atrakcyjny dla potencjalnych partnerów. Tylko 9 procent twierdzi, że wstydzi się pewnych aspektów swojego życiorysu. Aż 13 procent uważa, że wcale nie kłamało, bo ma mocne postanowienie, by doprowadzić do podanych rzeczy - na przykład schudnąć.

Ponad połowa (54 procent) przy pierwszym spotkaniu nie przyzna się do nieprawdziwych informacji zawartych w profilu. Ale 44 procent będzie oburzonych, jeśli okaże się, że ich partner minął się z prawdą.