Do niedawna, kluby ze striptizem były typowo męskim przybytkiem. Od pewnego czasu jednak, w tego typu miejscach pojawia się coraz więcej kobiet, które deklarują, że czują się tam świetnie. W błędzie będzie ten, kto sądzi, że panie odwiedzają kluby nocne tylko wtedy, gdy organizowane są tam pokazy męskiego striptizu.

Portal DailyMail twierdzi, że jednym z powód, dla których kobiety odwiedzają takie miejsca, a niekiedy nawet zamawiając indywidualny taniec erotyczny jest chęć sprawienia przyjemność swojemu partnerowi. Wielu mężczyzn podnieca widok partnerki z drugą kobietą a klub ze striptizem umożliwia im urzeczywistnienie takiej fantazji.

Znacznie częstszym powodem damskich wizyt w męskich klubach okazuje się być jednak panująca tam atmosfera. Zdaniem cytowanej przez DailyMail socjolożki dr Teeli Sanders, która przeprowadziła obszerne badania na temat popularności striptizu, kobiety uczęszczają do klubów oferujących taką rozrywkę ze względu na ich atmosferę:
„Ochrona jest znacznie bardziej restrykcyjna niż w zwykłych pubach. Akty przemocy są bardzo rzadkie i kobiety czują się bardziej bezpieczne. Atmosfera jest luźniejsza, ponieważ mężczyźni nie traktują ich jak obiekty seksualne.”

Panowie skoncentrowani na rozebranych tancerkach prawie w ogóle nie zwracają uwagi na innych gości, nawet jeśli są nimi atrakcyjne kobiety. I tak, podczas, gdy w normalnym pubie panie są narażone na niewybredne podrywy i nieustanne nagabywanie przez mężczyzn, w klubie ze striptizem mogą się po prostu zrelaksować i miło spędzić czas.

Zdaniem pani socjolog, innymi powodami kobiecych wizyt w klubach ze striptizem są chęć udowodnienia samemu sobie i znajomym, że jesteśmy nowoczesne i wyzwolone, a niekiedy jest to pragnienie zaspokojenia własnych fantazji.
Pary zaś odwiedzają takie miejsca by wprowadzić do swojego związku nieco pikanterii.