W badaniach przeprowadzonym przez firmę Atkins, jedna czwarta pytanych Brytyjek potwierdziła, że ważniejsza jest dla nich dieta i zachowanie szczupłej sylwetki, niż związek.

Reklama

Dietetyk Linda O'Byrne podkreśla, że odchudzanie nie powinno stać się czymś, o czym kobiety myślą nieustannie. "Dieta nie może być obsesją" - apeluje.

Jak wynika z ankiety większość Brytyjek odchudza się przed tzw. sezonem bikini, aby bez skrępowania móc prezentować się na plaży. Jednak, dla co siódmej respondentki, powodem do podjęcia walki z nadwagą są złośliwe komentarze innych.

"Nikt nie chce, aby dieta miała negatywny wpływ na jego życie" - podkreśla specjalistka i dodaje, że najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po zbilansowany program odżywiania się.

"Osoby, które chcą się odchudzić powinny skoncentrować się na spożywaniu zdrowych posiłków i napojów. Warto ograniczyć cukry i rafinowane węglowodany, w zamian za to dodać do swojego planu ćwiczenia. Te proste zasady i odrobina cierpliwości są kluczem do sukcesu" - zapewnia Linda O'Byrne.