Rozmiar plus size staje się coraz bardziej popularny nie tylko na wybiegach, ale również na brazylijskich plażach. Na Copacabana można zobaczyć nieco pełniejsze kształty po tym jak producenci bikini, zaczęli sprzedawać stroje w rozmiarze XXL.

Reklama

"Bikini dostępne były jedynie w małych rozmiarach, które pasowały na bardzo szczupłe dziewczyny. Ale przecież nie każda ma figurę modelki" - wyjaśnia Elisangela Inez Soare, z dumą prezentująca swoje kształty w rozmiarze 12.

Długo te bujne kształty były skrywane pod obszernymi koszulkami. Do czasu, gdy na rynku nie pojawiły się stroje kąpielowe w większych rozmiarach.

"Problem nie ograniczał się wyłącznie do kwestii bikini. Do tej pory w Brazylii jeśli byłaś odrobinę pulchniejsza, znalezienie ubrania we właściwym rozmiarze było wyzwaniem" - wyjaśnia projektantka Clarice Rebelatto, która w 2010 roku stworzyła linię bikini w rozmiarze XXL. Od tego czasu jej kolekcja stała się prawdziwym hitem.

Okazała się nie tylko sukcesem w branży modowej, ale początkiem zmian. "Pokazujemy, że kobiety o pełniejszych kształtach są takie same jak inne kobiety. Nie chcą wyglądać jak starsze panie, nosić tych skromnych, zakrywających, czarnych strojów kąpielowych" - wyjaśnia Luiz Rebelatto, dyrektor firmy Lehona produkującej stroje kąpielowe. "Dziewczyny są bardzo podekscytowane na widok bikini, które jest w ich rozmiarze, od razu chcą je kupić" - dodaje.