Z badania przeprowadzonego na 2 tys. właścicielek czworonogów, wynika, że 18 proc. respondentek "rozmawia" ze swoim pupilem częściej niż narzeczonym, czy mężem.

Reklama

Pies to również idealny kompan podczas telewizyjnych seansów lub słuchania audycji radiowych. 36 proc. respondentek przekonuje, że nie wyobraża sobie tych czynności bez towarzystwa psa. Nic dziwnego, w końcu żaden z czworonogów, nie będzie chciał zmienić kanału...

Swoich wiernych, czworonożnych słuchaczy, kobiety wynagradzają wielką czułością i troską. 42 proc. ankietowanych pań przyznaje, że gdy tylko ich zwierzę niedomaga, bez wahania biorą urlop, aby opiekować się chorym psem.

"Dzielimy się z naszymi czworonogami wszystkim. Właściciele psów nie wstydzą się okazywać swoich prawdziwych uczuć względem ich futrzastych członków rodziny. Opiekunowie dbają o zdrowie, dobrą kondycję i samopoczucie pupila" - wyjaśnia Richard Rockett z firmy Burgess Supadog Sensitive, zleceniodawcy badania.

"Bardzo się cieszymy, że właściciele zwierząt biorą odpowiedzialność za swoich podopiecznych i bardzo poważnie traktują opiekę nad nimi" - dodaje.