"Każdy w głębi duszy jest plotkarzem" - powiedział niegdyś amerykański pisarz John Steinbeck. I choć dobrze wiedzieć, że nie tylko my przejawiamy takie skłonności, to z musimy przyznać, że mężczyźni, w sztuce plotkowania nie dorastają nam nawet do pięt. Teraz, kiedy naukowcy zbadali, że przeciętna kobieta spędza na plotkowaniu około 5 godzin dziennie, bijąc się w pierś przyznajemy, jesteśmy plotkarami!

Reklama

O czym plotkują kobiety

Do najczęstszych tematów kobiecych plotek należą rewelacje na temat tego kto z kim się spotyka. Nowości w życiu uczuciowym znajomych i małe skandale obyczajowe to tak zwane smaczki, o których w damskim gronie rozmawia się najczęściej. Poza tym lubimy także porozmawiać o seksie, cudzych dzieciach i serialach które oglądamy i zakupach.

Badania pokazały, że średnio 24 minuty dziennie zajmują nam rozmowy na temat naszej wagi ciała, diet i rozmiarów ubrań jakie nosimy. Również samo jedzenie i przepisy kulinarne cieszą się powodzeniem w damskich dyskusjach, czego mężczyźni nie są w stanie zrozumieć. Autor badania Steve Barton nie krył swojego zaskoczenia - "Nigdy nie przypuszczałem, że jedzenie może być tak gorącym tematem do dyskusji."

Kobietom dość często zdarza się również rozmawiać o tym, jakim zabiegom kosmetycznym i operacjom plastycznych chętnie poddałyby własne ciała. Chętnie plotkujemy również o tym, co powiedziała lub zrobiła nasza teściowa, jak i gwiazdach show biznesu o których fantazjujemy.

Z kim lubimy plotkować

Ukochanymi towarzyszkami plotek są oczywiście przyjaciółki, ale i ukochany mężczyzna dobrze sprawdza się w tej roli. Ponadto badania wykazały, że kobiety nie są zbyt wybredne w kwestii doboru partnera do rozmów. Sąsiadka, ekspedientka, a nawet przypadkowo spotkana osoba to osoby, z którymi lubimy chwilę pogawędzić.

Ciekawym może być również fakt, że tematy naszych rozmów zupełnie zmieniają się w zależności od tego, czy rozmawiamy z przyjaciółką, czy z partnerem. Podczas, gdy z koleżankami lubimy plotkować o życiu osobistym innych osób, zakupach czy pielęgnacji naszej urody, to z ukochanym zazwyczaj dyskutujemy o pracy, codziennych błahostkach oraz o tym, jak nam minął dzień.