Badania przeprowadzone na grupie 2000 mężczyzn zamieszkujących Wielką Brytanię wykazały, że aż 60% panów, znacznie bardziej niż blondynki, preferuje kobiety o ciemnych włosach. Z tej grupy większość (33%) wyznała, że najbardziej atrakcyjne są szatynki a 26% procentom podobają się panie o kruczoczarnych włosach.

Reklama

W blondynkach gustowało 26% badanych panów a wielbicielami rudowłosych piękności okazało się jedynie 8,8% respondentów. Podobne badanie zostało wykonane również we Francji, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych i Brazylii i wyższość ciemnych włosów, nad blondem potwierdziła się w każdym z tych miejsc.

Runął również mit mówiący o tym, męskim ideałem jest kobieta o figurze modelki. Zdecydowana większość ankietowanych wyznała, że preferuje kobiety noszące rozmiar 38-40 a jedynie 10% podobają się panie w rozmiarze 34-36. Mężczyźni nie lubią jednak żadnych skrajności. Podobnie jak zbyt chude, nie podobają im się panie o zbyt obfitych kształtach. Na rozmiar 46 jako najbardziej atrakcyjny wskazało jedynie 4% ankietowanych. W pozostałych krajach objętych badaniem tylko Francuzi są zwolennikami bardzo szczupłych kobiet. We wszystkich pozostałych krajach, najwięcej męskich głosów zdobyły rozmiary od 38 do 42.

A jak wyglądają męskie preferencje odnośnie koloru oczu kobiet? Okazało się, że panowie decydowanie preferują jasne, a przede wszystkim niebieskie oczy. Na drugim miejscu uplasowały się ciemne, za nimi zielone a na końcu migdałowe. Taki wynik wyszedł jedynie w Wielkiej Brytanii. W pozostałych krajach panowie wykazywali preferencję ciemnych i zielonych oczu.

Sami autorzy badania nie kryli swojego zaskoczenia wynikami - "Byłem zdumiony, że blond włosy i rozmiar 34 nie zdominowały tego rankingu" - wyznał Lloyd Price z firmy Badoo przeprowadzającej badanie. "Magazyny są pełne chudych blond modelek więc miło jest stwierdzić, że mężczyźni preferują wygląd normalnej dziewczyny z sąsiedztwa.

Reklama