Rozwód to dla większości par ogromny stres i procedury wymagające wiele czasu i zaangażowania. Na przeciw tym, którzy chcieliby zakończyć swój związek małżeński w mniej bolesny i czasochłonny sposób, wychodzą właściciele Heartbreak Hotel.

Reklama

Małżonkowie, którzy chcą się rozwieść, zostają zakwaterowani w 5-gwiazdkowym hotelu i mając do swojej dyspozycji specjalistów, którzy pomogą w załatwieniu wszelkich formalności, mogą w zaledwie jeden weekend uporać się z tą stresującą kwestią. Prawnicy doradzą we wszelki kwestiach formalnościowych, psychologowie pomogą w podjęciu decyzji o opiece nad dziećmi, doradcy finansowi dokonają podziału majątku a specjaliści wycenią wspólne dobra.

Właściciele tego nietypowego hotelu tłumaczą, że ich celem było stworzenie miejsca, w którym każda para zdecydowana na rozwód będzie mogła załatwić tę trudną kwestię w spokoju i bez rozgoryczenia. Weekendowy pobyt w hotelu rozwodowym pozwala na załatwienie wszelkich formalności a już następnego dnia, odpowiedni wniosek trafia do sądu.

Choć rozwód to bardzo stresujące i przykre doświadczenie dla obu stron, to możliwość uporania się ze żmudnymi formalnościami w jeden weekend i to w przyjemnych okolicznościach, zapewne znacznie ułatwi cały proces i załagodzi jego negatywne aspekty. Oczywiście emocjonalny koszt poniesiony w związku z faktem zakończenia małżeństwa nie zostanie dzięki temu zmniejszony, ale czas związany z ustaleniem wszelkich kwestii formalnych zapewne ulegnie znacznemu skróceniu.