Autorem badania, o którym donosi serwis wspinanie.pl, jest specjalista od badania nietypowych zagadnień psychologicznych, prof. Richard Wiseman z University of Hertfordshire.

Wbrew oczekiwaniu wielu mężczyzn, kobiety nie przepadają szczególnie za panami uprawiającymi kulturystykę. 56 proc. mężczyzn uważa, że dla pań atrakcyjni są kulturyści, w rzeczywistości uprawiający ten sport panowie pociągają zaledwie 19 proc. kobiet. W rzeczywistości najbardziej „seksownym” sportem w kobiecych oczach jest wspinaczka skałkowa (57 proc. wskazań), sporty ekstremalne (56 proc.) i piłka nożna (52 proc.). Po jednym punkcie procentowym mniej otrzymała turystyka i fitness, które to dyscypliny wygrały między innymi z pozornie tak męskimi aktywnościami, jak rugby i sztuki walki.

Inaczej wygląda lista najseksowniejszych sportów kobiecych widziana oczami mężczyzn. Tu króluje aerobik (70 proc.) i Joga/Pilaste (65 proc.). Kolejne na liście są fitness (64) i bieganie (55 proc.).

Skąd właśnie takie, a nie inne preferencje obu płci?

Czytaj dalej...


"Wybór pań wydaje się opierać na poszukiwaniu cech, które uważają za atrakcyjne u mężczyzn, czyli odwagi i zdolności do pokonywania wyzwań. Mężczyźni zaś nie sięgają tak głęboko, szukają kobiet sprawnych fizycznie, ale takich, które nie będą zbyt dużym wyzwaniem dla ich własnego ego – komentuje prof. Wiseman na stronie na stronie quirkology.com.

W badaniu wzięło udział ponad 6 tys. osób.