Dla Polek ubrania są lepsze niż seks – donosi „Newsweek”. To właśnie zakupy ładnej kreacji czy dodatków zwyciężyły erotykę w pojedynku o serca pań. Dla 97 proc kobiet to zakupy są największą przyjemnością, seks ceni sześć procent mniej badanych - wynika z sondażu Grupy IQS przeprowadzonego na zlecenie marki Malibu.

„Można powiedzieć, że wyniki tego badania kiepsko świadczą o mieszkających nad Wisłą mężczyznach” – komentuje dr Tomasz Sobierajski, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego. Jego zdaniem panie uznają, że zakupy to satysfakcja gwarantowana – w przeciwieństwie do spełnienia w alkowie.

Pewna grupa pań szuka tego spełnienia poza związkiem – 7 proc. badanych przyznaje się do posiadania kochanka lub związku z dwoma mężczyznami. Pewniejszym źródłem satysfakcji okazuje się zawartość kobiecej garderoby. Co tam znajdziemy?

czytaj dalej...


Statystyczna Polka posiada:
- dziewięć par spodni
- osiem torebek
- siedem sukienek
- siedem spódnic
- 16 par butów

Zdaniem projektanta Marcina Paprockiego taka ilość elementów garderoby pozwala eksperymentować ze stylem i tworzyć różnorodne, modne zestawienia, a kreacje Polek są nie mniej modne niż ich koleżanki z Zachodu.