Autorami odkrycia są pracownicy portalu randkowego badoo.com, który ma 87 mln użytkowników. Przeanalizowali 200 tys. damsko-męskich rozmów przeprowadzanych aż w 11 językach. Męscy użytkownicy zostali poproszeni o wykorzystanie jednego z 12 przygotowanych komplementów, które dotyczyły poszczególnych części ciała kobiety. Następnie sprawdzano reakcje pań na poszczególne z nich. Okazało się, że to, jaki komplement zadziała najlepiej, zależy od narodowości wybranki.

Brytyjki i Turczynki docenią komplementy dotyczące ich nóg. Całą sylwetkę warto komplementować w rozmowie ze Szwedkami. Podkreślenie udanej kreacji sprawdzi się w przypadku Francuzek i Włoszek, choć na ten komplement łasa jest większość Europejek. Na „piękne włosy” najłatwiej poderwać Hiszpanki i mieszkanki Afryki Południowej. Portugalki natomiast docenią wychwalanie urody ich… uszu.

NUMER JEDEN WŚRÓD KOMPLEMENTÓW

Istnieją jednak „magiczne” słowa, które zmiękczają serce kobiet w każdej szerokości geograficznej. Jak brzmi owo zaklęcie? „Masz piękne usta". Dlaczego właśnie tak? „Po pierwsze, ponieważ taki komplement jest odważny, a nie ostrożny” – odpowiada Jo Hemmings, psycholog oraz trener w zakresie relacji partnerskich. „Po drugie, ponieważ jest niecodzienny i wydaje się być bardziej osobisty”.

Jeśli chcesz zdobyć serce kobiety, użyj tego właśnie komplementu – wytrychu. „Odnaleźliśmy Świętego Grala flirtu” – cieszy się Lloyd Price, dyrektor zarządzający Badoo.

Najskuteczniejsze komplementy w zależności od miejsca:

Na całym świecie: "Masz piękne usta"
Polska: "Masz piękne ramiona"
Rosja: "Masz piękny nos"
USA: "Pięknie się ubierasz"
Kanada: "Masz piękną skórę"

czytaj dalej...Zjednoczone Królestwo: "Masz piękne nogi"
Hiszpania: "Masz piękne włosy"
Francja: "Pięknie się ubierasz"
Włochy: "Pięknie się ubierasz"
Niemcy: "Masz piękną skórę"
Europa: "Pięknie się ubierasz"
Portugalia: "Masz piękne uszy"
Szwecja: "Masz piękną figurę"
Holandia: "Masz piękne uszy"
Turcja: "Masz piękne nogi"
Afryka Południowa: "Masz piękne włosy"