Ostatnie wakacje w swoim życiu Diana spędziła na luksusowym jachcie razem z Dodam al-Fayedem. Para była podejrzewana o romans. Podobno Dodi kupił nawet pierścionek zaręczynowy z wygrawerowanym napisem "Dis-moi oui" (powiedz mi tak). Znajomi Diany twierdzą jednak, że dla Diany syn Mohammada al-Fayeda, właściciela, m.in. domu towarowego Harrods w Londynie był jedynie przyjacielem. W Harrodsie można jednak obejrzeć wspólny pomnik Dodiego i Diany trzymających się za ręce.

Portret księżnej Diany widnieje również na "Statule wolności" ustawionej nad tunelem obok mostu Alma w Paryżu. To właśnie tam, 10 lat temu, w wypadku samochodowym zginęła Lady Di uciekając przed ścigającymi ją paparazzi. Razem z nią śmierć ponieśli Dodi al-Fayed oraz szofer. Wypadek przeżył jedynie ochroniarz.Brytyjczycy składają natomiast kwiaty przy bramie dawnego mieszkania Diany - Pałacu Kensington w centrum Londynu. Zwiedzający pałac pomogli nawet stworzyć dzieło sztuki w związku z rocznicą tragicznej śmierci księżnej.
Na pomysł wpadła artystka Sofie Layton. Zbudowała 3,5 metrowe złote dmuchawce - składające się z 630 małych kwiatów. Turyści wbijali pozłacane kwiatki w instalację.
Począwszy od 1 lipca, co tydzień, w ogrodach otaczających pałac ustawiano po jednej rzeźbie. Dokładnie w dniu 10. rocznicy śmierci Diany zostanie ustawiona ostatnia, czyli dziesiąta.

W stolicy Wielkiej Brytanii można udać się na spacer poświęcony księżnej Dianie - The Diana, Princess of Wales, Memorial Walk. Trasa wycieczki obejmuje, m.in. St James’s Park, Green Park, Hyde Park oraz Ogrody Kensington. W zachodniej części Hyde Parku znajduje się poświęcony Dianie pomnik - fontanna.