Sekutnica będzie spać na brzuchu, wierna towarzyszka na boku, wyciągając ręcę wzdłuż ciała, a ta godna zaufania na plecach, z rozrzuconymi rękoma. Pozycja człowieka podczas snu ujawnia najbardziej skryte cechy charakteru - przekonują brytyjscy naukowcy.

"Na jawie jesteśmy świadomi języka naszego ciała, ale po raz pierwszy wykazaliśmy, co mówi o nas pozycja przyjmowana nieświadomie" - mówi prof. Chris Idzikowski o wynikach badań. "To do charakteru zależy, czy śpiąc, zwijamy się w kulkę, czy leżymy płasko na brzuchu". Profesor wybrał sześć najbardziej popularnych pozycji i określił ich znaczenie. W pozycji embrionalnej śpią osoby o twardym charakterze, choć także te, co mają wielkie serce. Na boku Ci wyluzowani, ale także łatwo u ufającym. Dla tych, którzy śpią na boku, z rękami wyciągniętymi do przodu, trzeba mieć dużo cierpliwości, bo długo się nad wszystkim zastanawiają. Zakupy z taką żona to męczarnia! A te kobiety, które śpią na brzuchu, za nic w świecie nie będą się z nikim zgadzać.

Sprawdź, co zdradza Twoja ulubiona pozycja w łóżku:

AROGANT

Pozycja zwana płodową. Tak śpią osoby, które są nadzwyczaj twarde. Już przy pierwszym spotkaniu są aroganckie, a później bardzo szybko nabierają swobody, i są coraz pewniejsze siebie. Z trudnością nawiązują więź emocjonalną.

ZIMNY DRAŃ

Tak śpią ludzie spokojni, zachowujący dystans do rzeczywistości. Dużo wymagają od siebie i od innych. Ale są bardzo egoistyczni.

NAIWNIAK

Ci, którzy tak śpią, są wyluzowani i towarzyscy, ale nadmiernie ufają obcym. Są łatwowierni i bardzo naiwni.

NERWUS

To często towarzyski i zuchwały człowiek, ale bywa bardzo nerwowy.

POMOCNIK

Takie osoby to dobrzy przyjaciele, zawsze gotowi słuchać i pomagać, gdy trzeba.

UPARCIUCH

Osoba podejrzliwa, którą bardzo trudno przekonać do zmiany zdania. Długo myśli.