Irysy
Pomagają uporządkować myśli, uspokajają. Jednocześnie sprawiają, że jesteś psychicznie odprężona. Dodają też odwagi. Powinny się nimi otaczać osoby uczące się do egzaminów! Irysy są symbolem wierności, dlatego dobrze by było, gdyby znalazły się w domu każdej pary!

Margerytki

Mają magiczną moc - oczyszczają domową atmosferę, łagodzą napięcia. Polecane osobom przemęczonym, zestresowanym oraz… parom przeżywającym kryzys. Margerytki dodają też sił osobom starszym.

Storczyki

Ich zapach i kolor pomagają zregenerować nadwątlone siły, zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Dlatego to kwiaty szczególnie dobre dla osób, które przeszły wiosenne załamanie i przeziębienia oraz… zawód miłosny!

Tulipany

Masz kłopoty z koncentracją? W takim razie wstaw do wazonu bukiet tulipanów. Warto mieć je też w pracy, zwłaszcza jeśli wymaga ona umysłowego wysiłku. Tulipan wzmacnia bowiem jasne, praktyczne myślenie.

Róże

Uważane za romantyczny kwiat - symbol miłości, ale również witalności, przemiany, działania. Dodają siły do walki z przeciwnościami! Kiedyś płatki róży dodawano do wina, co miało zapobiegać upiciu.

Żonkile
Nazywane są wiosennymi kwiatami - ich żółty kolor kojarzy się z narodzinami, życiem. Wpływają pozytywnie na nasz nastrój, likwidują napięcia oraz zmęczenie. Pomagają też zwalczyć chandrę, a także wzmacniają wiarę w siebie!

Dzwonki

Pomagają logicznie myśleć, a teraz, wiosną, to szczególnie trudne. Sprawiają też, że chętniej bierzemy się do zadań, których nie lubimy, np. wypełniania rachunków. Warto je mieć przy sobie podczas wypełniania np. bankowych kwestionariuszy!

Lilie
Mają odurzający zapach, dlatego nie należy nigdy kupować całych naręczy tych kwiatów. Ale jeden wystarczy, by ulotniły się lenistwo i ponury nastrój. Wprowadzają też pokój do domu. Uwaga! Lilie działają jak afrodyzjak, a więc to zakochani powinni się nimi obdarowywać…

Słoneczniki

Jak nazwa wskazuje, są to kwiaty pełne słońca i radości. Dodają przede wszystkim optymizmu, sprawiają, że dostrzegamy pozytywne strony nawet w codziennym, pełnym rutyny życiu. Słonecznik ma jeszcze jedną wielką moc - pochłania unoszące się w powietrzu zanieczyszczenia!