Starsi panowie z Brazylii upodobali sobie młodsze kobiety jako kandydatki na żony. 64 proc. mężczyzn po 50-ce i aż 69 proc. panów po 60-ce żeni się z młodszymi kobietami. Zwykle różnica wieku jest spora - wynosi ponad 30 lat.

Reklama

STARSZY MĄŻ POSZUKIWANY

Naukowcy zjawisko to nazwali "efektem viagry". Ale, jak tłumaczy Paulo Tafner z Brazylijskiego Instytutu Bezpieczeństwa Społecznego (INSS), zjawisko rozpoczęło się w latach 70-tych, na blisko dwie dekady przed wynalezieniem legendarnej błękitnej pigułki.

Oczywiście zjawisko nie jest korzystne dla dojrzalszych kobiet. Wśród rozwiedzionych mężczyzn ponownie żeni się dwóch na trzech, wśród kobiet - tylko jedna z trzech.

Jak zwał tak zwał, ważne, że efekty "efektu" mogą być opłakane. "Społeczny system ochrony wdów zakładał, że żona będzie otrzymywała pieniądze przez około 15 lat po śmierci męża. Jednak młode wdowy mogą pobierać pieniądze przez ponad 35 lat" - tłumaczy Paulo Tafner i przekonuje, że reforma systemu emerytalnego jest niezbędna. Zgodnie z brazylijskim prawem wdowa otrzymuje pełną emeryturę męża aż do swojej śmierci. Nic dziwnego, że starsi panowie cieszą się tak wielkim powodzeniem...

____________

NIE PRZEGAP:

>>> Sprawdź, o której godzinie się urodziłaś
>>> Brunetki są w tym roku najpiękniejsze
>>> Zjedz sushi z nagiej modelki