Dla nas to żadne zaskoczenie. Wiadomo było, kto musiał zwyciężyć. Przepiękna i mokra Ursulla Andress wyłaniająca się z morza niczym Wenus z piany, w jasnym bikini w jednym z filmów o agencie 007 "Dr No".

CUDOWNE I PONADCZASOWE

Ranking został opracowany na podstawie sondy przeprowadzonej wśród tysiąca kobiet. Andress okazała się nie do pobicia pomimo, że od nakręcenia filmu minęło 45 lat, podczas których mogliśmy oglądac wiele piękności w skąpej kąpielowej bieliźnie.

Druga na podium jest aktorka i modelka Kelly Brook, która dzięki swoim krągłościom jest ulubionym obiektem fotografów na plaży.

Trzecie miejsce zajęła kolejna z dawnych ikon: Brigitte Bardot, która nota bene zasłużyła sobie na przydomek "Bikini Girl" w latach 60-tych.

Na czwartym miejscu - ciekawostka - znalazła się jedna z najsłynniejszych brytyjskich aktorek Helen Mirren. Gwieździe, pomimo niemłodego już wieku (64 lata), miejsce w czołówce zapewniły jej ostatnie wakacyjne zdjęcia. Fotografie udowadniają, że wiek nie jest przeszkodą w tym, by pięknie prezentować się w skąpym kąpielowym wdzianku.


Kolejna w klasyfikacji znalazła się jednak z najpiękniejszych i najseksowniejszych kobiet świata. Hale Berry wychodząca z morskich odmętów w bikini w filmie "Świat to za mało" przeszła do historii podobnie jak pierwowzór tej sceny czyli wcześniejsza dziewczyna Bonda, Ursulla Andress.

W pamięci kobiet poczesne miejsce zajęła Myleene Klass, która pokazała się w bikini w popularnym reality show "I'm a Celebrity... Get Me Out of Here".

W rankingu znalazły się dwie słynne modelki: Elle Macpherson (z kładki "Sports Illustrated") i Gisele Bundchen. Dziesiątkę uzupełniają piękne gwiazdy z młodego pokolenia: Jessica Alba i Megan Fox.

PODZIWIAMY BIKINI, ALE NIE CHCEMY GO NOSIĆ

Bikini szybko po pojawieniu się we Francji w 1946 roku zrobiło międzynarodowa karierę, szczególnie wśród gwiazd. Jednak, jak wynika z sondy, pomimo tej popularności to jednoczęściowy kostium gwarantuje kobietom dobre samopoczucie w związku z własnym wyglądem. Blisko 97 proc. kobiet jest przerażonych perspektywą ujawnienia swojego ciała w bikini. Najczęstszymi powodami takiego przerażenia jest cellulit (wskazało na niego 27 proc.) i brak dostatecznej opalenizny (22 proc.).

Zdaniem Holly Chaves, stylistki Gillette Venus Embrace, dobrze dobrane bikini to strój uniwersalny. "Idealne bikini jest ponadczasowe. Ursula Andress wyznaczyła trend, który jest aktualny nawet cztery dekady później". Doradza jednak, by w wyborze konkretnego bikini sugerować się krojem, który jest dobrze dopasowany do danej sylwetki. Chaves zauważa, że minął czas, gdy kobiety marzyły o figurze wychudzonych modelek. "Ranking pokazuje, że zaokrąglenia i figura klepsydry są doceniane nie tylko przez mężczyzn, ale również kobiety".

_____________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Tak zdradzają mężczyźni, a tak kobiety
>>> Wakacje śladem fantazji erotycznych
>>> Kobieta w aucie woli powoli, on chce szybko