Mężczyźni są z Marsa, a kobiety... tak, tak – to znamy wszystkie i to już od dawna. Ale czy naprawdę całe pokolenia facetów, jakie przez ostatnie tysiąclecia zaludniały nasz glob naprawdę nie mogą zrozumieć, że:

Reklama

*Rocznica pierwszej randki jest ważna

Dla niektórych facetów ten dzień to początek życiowej niewoli, ale zakładamy, że masz do czynienia z normalnym mężczyzną. Gdy twój ukochany zapominał o waszej rocznicy, to naprawdę należy mu się mała awanturka – no, może bez przesady – raczej rozmowa, w której dasz mu wprost do zrozumienia, że dla ciebie jest to bardzo ważna okazja do świętowania. Nie popadaj oczywiście w przesadę, nie musicie fetować rocznicy waszego pierwszego pocałunku, pierwszej wizyty u jego rodziców, ani tym podobnych drobiazgów. Skup się na naprawdę najważniejszych momentach związku.

*Zbędne kilogramy spędzają sen z naszych powiek

Facet z nadwagą nie jest nawet w połowie tak zestresowany, jak kobieta ze zbędnymi kilogramami. Wydaje się czasem, że jedyne wahania, jakie obchodzą twojego misia, to wahania akcji na giełdzie i trudno mu zrozumieć rozpacz, w jaką wpadasz, gdy nie dopina się na tobie sukienka z zeszłego lata.

I bardzo dobrze: zrozumienie tej nieciekawej sytuacji leży poza męską percepcją. To właściwie jest dobra wiadomość. Podobasz mu się najwyraźniej taka, jaka jesteś. Jeśli nie czujesz się dobrze we własnej skórze, to znaczy, że powinnaś sama się z tym uporać, a od niego oczekiwać delikatnego wsparcia, a nie codzienniej wiwisekcji twoich problemów.

*Lubimy wiedzieć, kiedy on wróci do domu

Jest póżno, on nie wraca. Wiesz, że jest na pewno w pracy (sprawdziłaś to, dzwoniąc na jego numer stacjonarny). Denerwujesz się, ale nie jest to strach, że coś się stało, tylko zwyczajna babska potrzeba uporządkowania czasu. Dzwonisz więc do niego, a on się irytuje, że go niepotrzebnie popędzasz. Gdy jednak już wróci do domu, to po prostu powiedz mu, że tęskniłaś i stąd te ciągłe telefony. A na drugi raz wyślij mu pikantnego sms-a...

_____________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Jak zarobić, by się nie narobić
>>> Romans z żonatym zniszczył jej reputację
>>> Utnij sobie romans z trenerem fitnessu