Czasy są twarde, bezlitosne, związki rozpadają się z hukiem, a liczba rozwodów rośnie. Ale z drugiej strony ludzie cały czas flirtują, wiążą się ze sobą, no i naturalnie wyznają sobie miłość. "Kocham cię" - to najpiękniejsze słowa, jakie można usłyszeć z ust osoby, na której nam zależy. Kto zazwyczaj wypowiada je pierwszy?

Reklama

MIŁOŚĆ POD LUPĄ

Magazyn "Stella" przeprowadził wśród swoich czytelników badania i okazało się, że to mężczyźni jako pierwsi wyznają miłość swoim partnerkom! Czynią to po 7 miesiącach od dnia pierwszej randki, podczas, gdy paniom wyznanie to przechodzi przez gardło po 8 miesiącach.

Specjalistka od związków damsko-męskich, Jenni Trent Hughes tak skomentowała te wyniki: "Mimo, że to kobiety są uznawane za bardziej uczuciowe i skore do wyznań, to panowie je w tej konkurencji doganiają. A jak się okazuje, czasem nawet przeganiają!".Psycholog kliniczny, doktor Oliver James tak wyjaśnia to zjawisko: "Kobiety dojrzewają szybciej niż mężczyźni, więc o wiele lepiej panują nad swoimi doznaniami i są większymi realistkami, niż panowie. Jeśli mężczyzna mówi >> kocham cię<<, to w ten sposób zaczyna komunikować się ze swoimi emocjami, z którymi miał dotąd kłopot. Dla kobiety to wyznanie ma o wiele większą wagę. " Ale uczciwie dodaje: "Istnieje potoczny pogląd, że mężczyzni wyznają miłość, by pójść z kobietą do łóżka, a kobiety wyznają miłość, by zapewnić o swoich uczuciach". Coś w tym jest...

Badanie przyniosło jeszcze jeden, dość zaskakujący wniosek: najchętniej randkują ludzie po 55 roku życia! Jak się okazuje, 2/3 badanych po 55. roku życia odwiedza portale randkowe w internecie. Robi to zaledwie 1/5 badanych w wieku 18-24 lata.

_____________________

NIE PRZEGAP:

&gt;&gt;&gt; Ten mężczyzna poślubił własną córkę
&gt;&gt;&gt; "Urodziłam dziecko mojego brata"
&gt;&gt;&gt; Wyklęci za aborcję u zgwałconej 9-latki