NA NIM MOGĘ POLEGAĆ

Reklama

Jak przekonuje Richard Durant, właściciel salonu dla psów w Sydney, singielki wolą czworonożnych przyjaciół, gdyż uważają, że na nich bardziej można polegać.

"Na przestrzeni ostatniego roku 60 procent naszego dochodu zawdzięczamy samotnym kobietom. To narastający trend, który obserwuję od kilku lat. Są to kobiety, które prowadzą intensywne i pełne zajęć życie" - mówi Durant w rozmowie z "The Courier Mail".

Dzień jest wypełniony obowiązkami, ale wieczorem trudno wrócić do pustego i cichego domu. a tak ktoś na nich czeka - ktoś bliski...

PIES U BOKU, PIES W ŁÓŻKU

"Potrzebują towarzystwa gdy wracają do domu. W wielu przypadkach pies śpi z nimi w ich sypialni, a nawet w ich łóżku" - dodaje Durant.

Dr Peter Higgins, prezydent Dogs New South Wales, w pełni się zgadza z taką opinią.

"Najszybciej rosnący segment właścicieli psów w starej części miasta to młode samotne kobiety. Zwierzęta są dla nich prawie substytutem dziecka. Te kobiety prowadzą pełne zajęć życie i nie pozostają w związkach. To dlatego tak popularna jest wśród nich rasa Maltese terier - druga pod względem popularności w Australii i pierwsza w Sydney - te psy są niewielkich rozmiarów i zachowują się w bardzo ludzki sposób" - zauważa Higgins.

Zastępowanie czworonogiem pustego miejsca po nieobecnym partnerze nie dziwi dr Kersti Seksel, działaczki organizacji zajmujących się zwierzętami domowymi. "Jeśli żyjesz samotnie, obecność psa jako towarzysza w domowym ognisku bywa często bardziej atrakcyjna, niż obecność współlokatora. Posiadanie psa zwiększa uczucie bezpieczeństwa" - przekonuje Seksel.

____________________________

NIE PRZEGAP:

>>> To wielka miłość czy pedofilia?
>>> Oto najmniej romantyczni mężczyźni świata
>>> Czego kobiety zazdroszczą kobietom