Podobno, im silniej reagujesz negatywnie na cudzy zapach, tym mniej dopasowani seksualnie jesteście. Jednak jeśli wasz seks ma się dobrze i kilka razy w tygodniu czerpiecie z niego przyjemność pomimo tego, że zapach ci przeszkadza, to nie jest źle.

Reklama

JEŚLI KOCHASZ, TO TAKŻE JEGO ZAPACH

Jednak rzeczywiście może to być na dłuższą metę problematyczne, ponieważ jeśli się kogoś kocha to jego zapach jest ci najmilszy na świecie. Podobnie jak każda matka uważa, że jej dziecko pachnie cynamonem i wanilią, tak zakochani mogliby się rozpoznać po zapachu.

Jeśli zapytasz inne pary, to okaże się, że te o udanym życiu erotycznym, mają specyficzne określenia na zapach swojego partnera. Komuś żona pachnie jak świeżo upieczony bochenek chleba, inna pani powie, że jej mąż kojarzy jej się ze świeżo skoszonym sianem.

czytaj dalej...POWĄCHAJ, ZANIM PRZEJDZIESZ DO DRUGIEJ BAZY

Zapach jest dla nas bowiem niezwykle ważny, Niekiedy nie wiemy co decyduje o tym, że wybieramy właśnie daną osobę, choć kompletnie nie mieści się ona w granicach naszego ideału. Decyduje chemia, feromony i specyficzny skład zapachowy drugiej osoby.

Najlepszym miejscem, żeby kogoś poczuć jest krawędź włosów przy samej szyi, także zgięcia ramion i wnętrza dłoni. Pamiętacie jak w filmie "Pachnidło", bohater podążał za swoimi ofiarami odnajdując ich unikatowy słodki zapach nawet w tłumie? My tak dobrego węchu nie mamy, jednak jeśli cudzy zapach nie będzie nam odpowiadał, nigdy nie będziemy też w pełni oddawać się tej osobie w łóżku, nigdy seks pomiędzy wami nie będzie należycie satysfakcjonujący.

NIE CHODZI O BRAK HIGIENY

Nie chodzi wcale o zapach czystego, wyperfumowanego i dobrze zapakowanego ciała. Prawdziwy zapach pojawi się dopiero po kilku godzinach. Znacie kobiety, które sporo się pocą, unikają mydła a mimo to ciągną się za nimi wianuszkiem tabuny facetów? Gdybyście zapytały ich o co chodzi, okazałoby się, że kojarzy im się ona ze zwierzęcą istotą, pierwotną i oddaną swojemu naturalnemu rytmowi życia. W takich przypadkach biologia dominuje nad racjonalnym myśleniem i idziemy po prostu za swoim instynktem, na który poradzić nic nie możemy. To dlatego czasem prawniczka wiąże się z barmanem, który za nic nie odpowiada jej statusem czy wykształceniem.

czytaj dalej...ZNOWU TE GENY

Naukowcy udowodnili nawet, że to geny decydują o tym, kogo wybierzemy. Nasz indywidualny zapach jest ubocznym produktem genów, które budują nasz system immunologiczny. Poszukujemy więc osób o kompletnie przeciwnym systemie immunologicznym od naszego – tak, żeby powstałe potomstwo było jak najlepiej wyposażone na wypadek ataku infekcji od obojga rodziców. Przeprowadzono badania: ochotnicy mieli wąchać noszone przez 3 dni t-shirty płci przeciwnej i określić atrakcyjność danych osób. Wybrane osoby miały najbardziej niepodobne do siebie systemy immunologiczne od ochotników.

Reklama

W 2006 roku w New Mexico State University przeprowadzono nowe testy i okazało się, że najlepsze pożycie mają właśnie pary, których systemy immunologiczne kompletnie się różnią.

KOBIETY TO PSY NA FACETÓW

Kobiety mają z natury lepszy węch i potrafią odczytać naturalny męski zapach jak dzik tropiący trufle, pod dezodorantem czy wodą kolońską. Okazało się za to, że panowie są dużo mniej odporni na perfumy, dlatego jak się okazuje warto zainwestować w Chanel N°5.

SEKS TO CHMURA ZAPACHU

Podczas seksu najsilniejszy zapach płynie z okolic narządów intymnych. Wyobraź sobie, jak to będzie podczas pełnego stosunku, jeśli już podczas gry wstępnej na poziomie twarzą w twarz czujesz się odrzucona przez jego zapach. Nie zapominaj też, że węch jest bezpośrednio powiązany ze smakiem, więc napotkasz też inne przeszkody... Nie chcesz chyba biegać do toalety i płukać ust płynem odkażającym?

czytaj dalej...NIE JEDZ CZOSNKU, BŁAGAM

Pamiętaj też, że sposób w jaki pachnie czy smakuje skóra może być efektem niewłaściwej diety, choroby czy używania silnych leków. Jeśli twój mężczyzna stale je czosnek, cebulę i popija to piwem, jego skóra będzie wydzielała podobnie nieciekawy aromat. Kiedy ktoś przechodzi przez dietę czy przestawia się na wegetarianizm, także zmienia się skład jego zapachu. Czasem więc zmiana jadłospisu, wizyta u lekarza pomaga, jeśli jednak kiedyś podobał ci się zapach twojego partnera a tylko ostatnio zaczyna cię on męczyć, być może rzecz leży gdzie indziej i wasze emocje względem siebie już kompletnie wystygły.

Wtedy rzeczywiście lepiej wymienić tego pana na inny model, z innym zapachem. I musimy uznać fakt, że zapach to afrodyzjak. Każdy nasz wyjątkowy seks zdarzył się z kimś, kto cudownie dla nas pachniał. Przy wyborze kolejnego partnera kieruj się więc węchem.

______________________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Zrzuć 6 kilogramów w dwa tygodnie
>>> Schody do nieba, czyli tajemnica odchudzania
>>> Sushi z truskawkami? Tak, to możliwe!

Mauss