WDOWA Z BAGAŻEM

Reklama

W 1990 roku poznała Kurta, 2 lata później się pobrali, po kolejnych dwóch latach jej mąż, u szczytu popularności, popełnił samobójstwo. Historia "Nirvany" i jej lidera przyćmiła karierę samej Courtney, która odnosiła pierwsze sukcesy z grupą Hole. Po śmierci męża została z córeczką, uzależnieniem od narkotyków i nieprzeżytą żałobą.

UPADEK

Oskarżona o posiadanie nielegalnych substancji i napaść została skazana na pół roku więzienia i straciła prawa do opieki nad córką. Jak mówi, to był moment przełomowy w jej życiu. "Miałam długi i ciężki upadek" - wspomina w rozmowie z "Elle". Zwalczyła uzależnienie od narkotyków i alkoholu, ale nie pozbyła się wszystkich "brzydkich" nawyków. "Nadal jestem krzykliwą, rzucającą się w oczy, niegrzeczną suką, ale nie jestem już... nieodpowiedzialna" - zastrzega.

HUŚTAWKA EMOCJI I... WAGI

Huśtawce emocji i wściekłości, na którą pomagają jej tylko śpiewanie i antydepresanty, towarzyszyła huśtawka wagi. W pewnym momencie ważyła już 87 kg. Tak wspomina sesję zdjęciową do włoskiego "Vogue'a": "Ale to był cios! Mieli niesamowita suknię od Chanel i jedynym sposobem na to, żeby stylista mógł mi ja wcisnąć, było pocięcie jej od tyłu tak, żeby okryć z przodu moje uda. Koszmar. Nieretuszowane zdjęcia z tamtej sesji zdjęciowej nadal wiszą na mojej lodówce" - wzdryga się. Później przyszedł etap nienaturalnej chudości. Dopiero niedawno doszła do równowagi.

Z POWROTEM LUZ

Podobny luz wrócił w temacie mody. "Przestałam się przejmować tym, czy mam na sobie właściwą rzecz. W 2004 roku żaden projektant nie chciał mi wypożyczyć stroju na galę Grammy. Na przekór więc założyłam sukienkę vintage za 32 dolary (...). Z płaczem zadzwoniłam do fotografa Davida LaChapelle. Zapytał: >> Od kiedy zaczęłąś brać w tym udział i tak się tym przejmowac?<<. Pomyślałam: >> Masz rację. Idź do second-handu i na nowo stwórz swój styl" - wspomina.

NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIE: CÓRKA

Dziś uważa, że jej największe życiowe osiągnięcie to córka. "Jest ułożona i ukształtowana dziewczyną. Jest bardzo piękna i - wybacz, że to mówię - bardzo dobrze wychowana" - chwali się dumna Cortney. Córka Frances miała dobre relacje z matka i tatą Kurtem, przynajmniej na początku. Nie było łatwo przejść przez żałobę i świadomość, że ojciec popełnił samobójstwo a matka będąc w ciąży, której była nieświadoma, zażywała heroinę. Courtney nie wahała się sięgnąć po pomoc specjalistów. "Do opieki zatrudniłam psychologów, którzy zostali wyszkoleni, by radzić sobie z rodzinami, gdzie są alkoholizm i narkotyki. Są ekspertami od achowań drastającej młodzieży. Nazywam ich swoimi asytstentami" - opowiada.

CO DALEJ?

Chciałaby ponownie wyjść za mąż i trzyma za słowo, że John Galiano zaprojektuje dla niej suknię na tę okazję. Teraz nagrywa nowy album, ale podejrzewa, że kariera rockmanki nie będzie trwała wiecznie. Co ją zastąpi? "Wiesz, kobiety po 50-tce przechodzą menopauzę. Bycie gwiazdą rocka w tym wieku może być niestosowne. Przeżyłam w życiu tak wiele, że nie wiem, co się wydarzy w przyszłości. Przynajmniej nigdy nie powiesz, że byłam nudna" - mówi.

__________________________________________________

NIE PRZEGAP:

&gt;&gt;&gt; Wyciekły rodzinne zdjęcia Jacksona
&gt;&gt;&gt; Mężczyźni nie mogą wytrzymać z Audrey
&gt;&gt;&gt; Czy ostry seks ma głębszy sens?