Autorem opracowania jest dr Glenn Wilson z Królewskiego College'u Londyńskiego. Naukowiec za teren badań obrał sobie bary sieci Walkabout. Poddał gruntownej obserwacji ponad pięciuset jej klientów. Na podstawie obserwacji mowy ciała i i otwartości wykazywanej w kontaktach z innymi wyróżnił osiem typów.

Reklama

1. FLIRCIARZ

Zwykle kobieta. Dzierży kieliszek delikatnie, prowokacyjnie rozstawiając palce i zwracając uwagę na swoje atuty - na przykład umieszczając kieliszek na wysokości piersi lub zerkając znad brzegi kieliszka. lub oblizując palec zamoczony w płynie. Sposób na podbicie jej serca jest zgodny z maksymą: "kto mieczem wojuje, od miecza ginie" - jest nim równie kokieteryjne zachowanie.

2. PLOTKARZ

Sprzymierza się z podobnymi sobie i- obgaduje. Poznasz ją po tym, że trzyma kieliszek z winem za czaszę, nie za nóżkę. Pochyla się nad kieliszkiem i za jego pomocą wskazuje ofiary plotki. Silna komitywa w grupie plotkar znacznie utrudnia zbliżenie.

3. ŻARTOWNIŚ

Obojga płci. Ceni towarzystwo i towarzysko pije. Nie chce uronić nic z rozmowy, wybiera więc alkohol butelkowany i popija drobnymi łykami. Naczynie trzyma luźno zaraz za szyjką. Dużo się śmieje, jest serdeczny i otwarty na nowe znajomości. Zaskarbisz jego łaski, jeśli rozśmieszysz jego lub całe towarzystwo.

Reklama

4. NIEŚMIAŁY

Wycofany. Poznasz go po tym, że kurczowo trzyma drinka i nie wypuszcza go z rąk. Naczynie z alkoholem jest dla niego rodzajem podpory umożliwiającej zaangażowanie rąk.Najczęściej wybiera małe drinki ze słomką, którą będzie mógł manipulować w czasie rozmowy. Nie licz na jego inicjatywę w nawiązaniu kontaktu. Podbijesz go delikatnym oswajaniem i podbudowującymi komplementami.

5. KRÓLOWA LODU

Chłodna i zdystansowana. Popija wino z kieliszka lub napoje z niskiej szklanki. Dzierży je pewnie, ale jej ręka stwarza między nią a rozmówcami barierę.

6. PLAYBOY

Zwykle popija z butelki lub wysokiej szklanki. Są one dla niego rekwizytem symbolizującym fallusa. W kontakcie jest zaborczy i chętny do przytulania.

7. MACHO

Pije piwo z butelki lub cydr. Rozpoznasz go po arogancji i pewności siebie. Terytorialista, który zdradza się obszernymi gestami, takimi, jak odsuwania od siebie drinka i wychylaniem do tyłu na krześle.

8. ZASTRASZONYWychodzi z założenia, że atak to najlepsza metoda obrony. Symboliczną bronią jest duża szklanka lub butelka, którą macha naokoło. Kłótliwy i lubujący się w niewybrednych żartach.

_____________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Co barmani wiedzą o mężczyznach?
>>> Czy masz dzisiaj ochotę na taką rozkosz?