Tradycją jest zawieranie związków małżeńskich w młodym wieku - przynajmniej tak było jeszcze kilkanaście lat temu. Rozwódka z dziećmi, kobieta, która ma na swoim koncie gorzkie doświadczenia emocjonalne, nie miała jeszcze w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia żadnej możliwości na ponowne ułożenie sobie życia. Udawało się to tylko niektórym.

Reklama

JAK TO JEST Z GWIAZDAMI?

Wszystko jednak się zmieniło. Dziś nawet czterdziestolatki po przejściach, obarczone dziećmi i bagażem złych wspomnień nie ustają w poszukiwaniach mężczyzny swojego życia. Czy przykład idzie z, a raczej od gwiazd? Być może.

Związek Demi Moore i Ashtona Kutchera jest na to doskonałym przykładem. Przecież Ashton, wiążąc się z Demi, wiedział doskonale, że ma ona trzy córki, że nie umiała ułożyć sobie życia z dwoma facetami: panem Moore i panem Willisem. A mimo to podjął ryzyko. Wielu zarzucało mu, że afiszuje się miłością do Demi, by pomóc własnej karierze, ale patrząc na to, ile trwa związek tych celebrytów, spokojnie można włożyć takie osądy między bajki. On ją najwyraźniej kocha taką, jaka jest.

Podobnie ryzykował Brad Pitt, rzucając się w ramiona kobiety, która nosiła od lat miano skandalistki. Opuścił ciepłą, bezpieczną Jennifer Aniston i zdecydował się założyć rodzinę z Angie, która miała na koncie kilka burzliwych związków, na czele z małżeństwem z Billym Bobem Thorntonem. Brada nie odstraszyło nawet to, że Angie nosiła swego czasu na szyi fiolkę z krwią Bill'ego Boba. Zaryzykował... i wygrał! Co chwila świat obiegają pogłoski o ich rozstaniu, ale sami zainteresowani zaprzeczają wszystkiemu. Kochają się, są razem, wspólnie wychowują biologiczne i adoptowane dzieci. Udało się - a wielu życzyło im źle.POLACY NIE GĘSI...

I my mamy swoją parę “po przejściach”. To Hanna i Tomasz Lisowie. On - po rozwodzie z Kingą Rusin, ona po dwóch rozstaniach: z senatorem Smoktunowiczem i biznesmenem Kozińskim. Gdy okazało się, że są parą, w kraju zawrzało. Zresztą wrze do dziś. Można ich nie lubić, zarzucać obojgu zbytnie obnoszenie się ze swoją miłością (którą nawet wykpił ostatnio w swoim show Szymon Majewski), ale nie można im odmówić tego, że konsekwentnie, od lat mówią jednym głosem. Zastanawiające jest to, że Lisowie to chyba jedyna para polskich celebrytów, którym nikt nie wróży rozstania. Mają kłopoty, ale jak krecik z czeskiej bajki, zawsze jakoś się z nich wyliżą.

BĄDŹ KOBIETĄ Z PRZESZŁOŚCIĄ

Może związek ludzi po przejściach to rodzaj układu między dwojgiem ludzi, którzy chcą sobie wzajemnie zrekompensować dawne porażki? Czy raczej powoduje nimi chęć zapewnienia sobie bezpiecznej przystani na przyszłość. Nie wiadomo. Jedno jest jednak pewne: gdy poznajesz nowego faceta, lepiej opowiedz mu o swojej przeszłości. I nie kieruj się stereotypem, że ideałem każdego meżczyzny jest nietknięta żadną historią z przeszłości, nieskazitelna dwudziestolatka. To nieprawda: mężczyźni cenią kobiety, które już coś w swoim życiu przeżyły. Przeszłość bywa bolesna, ale jej błędy pozwalają ustrzec się przed popełnianiem ich w przyszłości.