Panowie mają opinię wzrokowców. I rzeczywiście, to oni brylują w miłości od tak zwanego pierwszego wejrzenia. Wystarczy im na to zaledwie kilka sekund...

Badacze z ukrytej kamery obserwowali 115 studentów i studentki podczas ich rozmów z aktorami. Dokładnie śledzono ruchy ich oczy. Potem zapytano badanych o ocenę atrakcyjności rozmówcy/rozmówczyni.

Mężczyźni zdecydowanie dłużej spoglądali na kobiety uważane przez nich za atrakcyjne. W oczy kobiety uznanej za piękną patrzyli średnio przez 8,2 s. Jeśli była w ich odczuciu mniej atrakcyjna, czas ten spadał niemal o połowę, bo do 4,5 s.

Dlatego uwaga panie! Wystarczy osiem sekund, by on wam na całe wieki oddał swoje serce... A przy okazji możecie od razu zbadać, jakie szanse ma wykluwająca się dopiero znajomość. Jeśli dosłownie zżera was wzrokiem, szanse na coś więcej są duże.

Natomiast panom kobiece spojrzenie nic nie powie. Eksperyment wykazał, że kobiety patrzyły na panów tyle samo czasu, bez względu na to, czy im się podobali, czy nie.
|
Seksuolodzy potwierdzają, że mężczyźni są wzrokowcami. Tłumaczą, że za pomocą tego zmysłu panowie mogą wybrać najsprawniejsze fizycznie i najpłodniejsze partnerki. Kobiety używają spojrzeń w zupełnie inny sposób. Unikając kontaktu wzrokowego wystrzegają się niechcianej uwagi, zapobiegając w ten sposób samotnemu rodzicielstwu.