Co popycha kobiety do zdrady? Ekspertka Agata Błachnio, przypisuje ten trend ogromnej zmianie naszego podejścia do seksu. W swojej książce "Psychologia zdrady" (wydawnictwo DIFIN, 2008 rok ), odpowiada na pytania, jakie cechy predysponują do zachowań nielojalnych, jakie są zyski i koszty bycia niewiernym i co wpływa na naszą decyzję o zdradzie.

Reklama

MASZ PRAWO DO TEGO, BY BYĆ SZCZĘŚLIWĄ

Współczesne kobiety uważają, że mają prawo do rozkoszy. Romans natomiast zaspokaja potrzeby, których nie zaspokaja stały partner. Do powodów zdrady dochodzi jeszcze cała gama nowych pokus.

W dzisiejszych czasach odnosimy większe sukcesy zawodowe niż było to kilka lat wcześniej. Oznacza to, że spędzamy coraz więcej czasu w pracy i w drodze do niej, gdzie po prostu roi się od takich wabików, jak samotny kolega z pracy czy przystojniak w hotelowym barze. Nawet, gdy siedzisz w domu, masz dostęp do Internetu, a przez niego dosłownie do każdego zainteresowanego podrywem faceta na globie!

Jeżeli jakiś przystojniak pojawił się na twojej drodze i nagle zniknął - nic trudnego, możesz ujrzeć go raz jeszcze. "Googlujesz" go albo wchodzisz na Naszą klasę i masz go w zasięgu ręki. Dzięki nowoczesnej technologii, łatwiej też ukryjesz erotyczną przygodę: po prostu smsujesz do partnera, że "musisz zostać dłużej w pracy i że bardzo tęsknisz". Alibi gotowe. Nie musisz modulować swojego głosu...

TO MOTYWACJA CZYNI ZŁODZIEJA

Jednak aby doszło do zdrady, nie wystarczą same okazje. Potrzebna jest też motywacja. Podobnie jak chcemy mieć najmodniejsze okulary z kolekcji Prady i torbę od Gucciego, tak też pragniemy coraz doskonalszych związków i facetów. Jeżeli masz poczucie, że stać się na więcej, czujesz się bardziej uprawniona do zdrady. A dorastanie w kulturze flirtu i podrywu tylko podsyca pragnienie nowości i ekscytujących wrażeń.

Polecamy książkę Anny Jakubowskiej i Pawła Zaremba-Śmietańskiego "Zdrada w związku" (Wydawnictwo Prószyński i Ska, 2005 rok ), gdzie zostały przedstawione punkty widzenia różnych ludzi, kobiet i mężczyzn, i różne historie, opowiadane przez zdradzających i zdradzanych. Wszystkie z życia wzięte.Jest jednak nadzieja na prawdziwy, szczęśliwy związek. Jeśli włożysz wysiłek w budowanie więzi ze swoim partnerem, to wtedy uodpornisz się na pokusy. Wszystko, co wymaga spędzenia czasu we dwoje i uczenia się razem nowych rzeczy, wzmacnia wasz związek. I nie żałujcie sobie wielu godzin spędzonych w łóżku. Im więcej będziecie się kochać, tym bardziej będziesz chciała to robić TYLKO i wyłącznie z nim. Zdrada? Jaka zdrada?