Najlepszym sposobem jest przestrzeganie wcześniej ustalonych zasad, które w mądry sposób regulują waszą relację. Jeśli będziecie się ich trzymać, łatwiej wam będzie uchronić się przed niepotrzebnymi stresami. Oto pułapki, jakie mogą na was czekać:

Reklama

• Nie poruszacie kwestii finansowych

Nawet, jeśli to dla was krępujące, musicie ustalić, kto za co płaci i na ile możecie sobie pozwolić, inaczej pieniądze w końcu was podzielą. Nie od dziś wiadomo, że przez nie w atmosferze wzajemnego żalu lub zawiści rozpadają się nawet najlepsze związki i przyjaźnie.

• Nigdy się nie kłócicie

To trochę nienaturalne, nie wydaje ci się? Bo jakiś problem zawsze jest, więc dlaczego nie starać się go rozwiązać? Nie poruszany dla wygody z czasem może urosnąć do rangi dramatu, którego już nie będziecie w stanie rozwiązać. Dlatego lepiej to zrobić od razu, nawet za cenę paru cichych dni. Problem sam się nie rozwiąże. Porozmawiajcie o tym, co czujecie, posłuchajcie swoich odpowiedzi i nie pozwólcie, żeby sprzeczka zmieniła się w pojedynek na obelgi.

• Jesteś zbyt przyjacielska wobec jego kumpli
Pamiętaj, że to jednak są przede wszystkim jego przyjaciele, a on chce zachować dla siebie tę prywatną, a więc jednak wolną od ciebie sferę życia. Uszanuj to, że on czasem chce wyjść na piwo z kolegami sam, a jeśli nawet zawsze ci to proponuje, nie przełączaj się do niego za każdym razem.

• Niczego nie wymagasz
To bardzo wygodna pułapka, bo skoro ty niczego od niego nie wymagasz, to takie samo prawo ma też on (podobnie jest np. z mówieniem o swoich tajemnicach). Jeśli jednak traktujecie się poważnie, to włóżcie całą energię w to, by budować jak najlepszy związek, na silnych, a nie byle jakich podstawach. A jeżeli zauważasz, że twój mężczyzna nie liczy się z tobą i przejdziesz nad tym do porządku dziennego, to pamiętaj, że na własne życzenie skazujesz się na złe traktowanie. Lepiej więc powiedz mu, że nie podoba ci się jego brak szacunku i starajcie się ten problem od razu rozwiązać.