Inne
Reklama

W KINACH

Inne

Ogród Luizy, reż.: Maciej Wojtyszko, wyst. Marcin Dorociński, Kinga Preis, Krzysztof Stroiński

Fabio, symulujący chorobę psychiczną gangster, poznaje w szpitalu młodą cierpiącą na psychozę dziewczynę, Luizę, którą zamknął tutaj wpływowy ojciec. Historia ich nieoczekiwanego uczucia rozwija się w zderzeniu obyczajowej komedii, naiwnego melodramatu i nie do końca poważnego thrillera. Z tego koktajlu wyszła mocno osadzona w realiach, a jednocześnie odrealniona baśń o miłości, czystości i sprawiedliwości, którą ogląda się całkiem przyjemnie.

Inne

Nieuchwytny, reż.: Greogory Hoblit, wyst.: Diane Lane, Billy Burke

Diane Lane rezygnuje z wygrzewania się "Pod słońcem Toskanii", by zamienić je na matowe światło komputerowego monitora. "Nieuchwytny" to świetnie zrobiony cyberthriller zgrabnie wygrywający lęki związane z epoką dominacji internetu. Amerykanka gra tu agentkę FBI wyspecjalizowaną w zwalczaniu przestępczości w sieci. W pracy Jennifer Marsh odnosi same sukcesy do czasu, aż pewnego razu trafia na wyjątkowo niebezpiecznego psychopatę. Ten umieszcza w internecie filmy przedstawiające swoje ofiary, uzależniając szybkość ich śmierci od ilości wejść na daną stronę. Ich los jest więc w rękach samych użytkowników. Morderca dzięki rozbudowanej sieci serwerów, zgodnie z tytułem, pozostaje nieuchwytny. Do tego zaczyna interesować się agentką, w cywilu matką samotnie wychowującą dziecko.

Inne

Horton słyszy Ktosia, reżyseria: Jimmy Hayward, Steve Martino

Recepta jest zawsze ta sama. Producenci biorą popularną wśród dzieci książkę z sympatycznym bohaterem, dorzucają najnowocześniejszą animację komputerową i głosy znanych aktorów. Nie inaczej jest w przypadku "Horton słyszy Ktosia". Tytułowy Horton to gamoniowaty słoń, który, leniąc się, słyszy pewnego dnia wołanie o pomoc dochodzące z pyłku kurzu. Okazuje się, że mieści się na nim mikroskopijne miasto Ktosiowo rządzone przez neurotycznego burmistrza Wyśmiewanego. Wszyscy traktują go jak wariata, gdy stara się przekonać mieszkańców, że żyją na nosie olbrzymiego słonia.

KSIĄŻKI

Inne / fot. materialy prasowe

Fitness w wielkim mieście, Iza Czajka, Nowy Świat

Przewodnik dla pań, które pragną zostać Kobietami Fit, ale bez katowania się. Autorka, ekspert w dziedzinie dietetyki i fitnessu, fascynatka aktywności, rozwiewa ponury mit, że dobra forma i wygląd muszą iść w parze z potem, bólem i drakońską dietą. Przeciwnie, pokazuje aktywność fit, jako fantastyczną przygodę i rozrywkę, a nawet styl życia. Bo ćwiczyć można w każdej chwili, wszędzie i na tysiąc sposobów. Cała tajemnica tkwi w odpowiednim dobraniu rodzaju aktywności do indywidualnych predyspozycji, upodobań i wymarzonych celów. "Fitness w wielkim mieście" jest dowcipną, ale opartą o rzetelną wiedzę, mapą po bogatym świecie fitnessu, a także prywatnym instruktorem, który w każdej kobiecie obudzi świadomą swojej siły, urody i seksapilu Kobietę Fit.

Reklama

Cena: 24,90 zł

Inne

Gonić króliczka, Mariola Zaczyńska, Red Horse

Jagoda Kalita ma wyjątkowego pecha. Nie dość, że zamiast pójść do przyzwoitej pracy w biurze albo w banku - napisała książkę, to w dodatku jej powieść okazała się sukcesem. Teraz dziewczyna wpadła w szpony marketingu i mediów, zaś te - jak złapią - żywej jej nie wypuszczą. A ponieważ nieszczęścia są jak kibice (chodzą stadami) na horyzoncie pojawił się mężczyzna. Nie tylko przystojny i inteligentny, jeszcze bogaty! Ale jak można marzyć o prawdziwej miłości, gdy wokół trzaskają flesze, a na ulicy czatują na ciebie paparazzi?

Media i gierki męsko-damskie, kłamstewka polityków i pokrzykiwania feministek - oto nie tylko dowcipny portret naszych czasów. To przede wszystkim pełen ciepła i humoru romans, którego nie wymyśliłaby Rodziewiczówna. Ale Mariola Zaczyńska - dlaczego nie...

Cena: 24,99 zł

Inne

Milcząca godność, Daniell Steel, Amber

Miłość, wojna i nieugięta kobieta w bestsellerze pierwszej damy współczesnej powieści obyczajowej. Młoda Japonka przyjeżdża na studia do Kalifornii. Dla nieśmiałej, przywiązanej do tradycji dziewczyny Ameryka to inny świat - świat, w którym kobiety decydują o sobie i swobodnie wypowiadają swoje poglądy. Hiroko powoli uczy się żyć w nowym otoczeniu, znajduje przyjaciół, spotyka miłość. Ale jest rok 1941. Wybucha wojna. Z dnia na dzień Hiroko staje się wrogiem we wrogim kraju. Przerażona, osamotniona, odcięta od bliskich, rozdzielona z ukochanym odkrywa w sobie nieznaną siłę, by przetrwać, i odwagę, by wbrew wszystkiemu pozostać sobą...

Cena: 29,80 zł

Inne

Dzieci Eve, Deirdre Purcell, Prószyński i S-ka

Pewnego ranka o świcie w dublińskim mieszkaniu Arabelli Moraghan dzwoni telefon. Nieznajomy mężczyzna przekazuje jej wiadomość od matki, która przed czterdziestu laty porzuciła ją wraz z dwójką młodszego rodzeństwa w ogrodzie botanicznym. Arabella, Willow i Rowan myśleli, że Eve już dawno umarła, ona jednak żyje. A teraz pragnie się z nimi spotkać.

Ale czy Eve nie czekała zbyt długo? Czy nie jest już za późno, by uzyskać przebaczenie dzieci? Aby poznać odpowiedź na to pytanie, wszyscy czworo odbędą bolesną podróż w przeszłość, by otworzyć drzwi, które już na zawsze miały pozostać zamknięte.

Cena: 32,00 zł

MUZYKA:

Inne

ALEX C. feat YASS, Album: "Euphoria” (1CD), Universal

Alex C czyli Alex Christensen to niemiecki dj, muzyk i producent muzyczny. Twórca formacji U96 i jeden z prekursorów muzyki techno w Niemczech. Wraz z Klaus'em Doldinger'em, pod szyldem U96, stworzył w 1991 roku znany niemal w całej Europie hit „Das BOOT”. Grupa ma swoim kilka płyt wydanych w latach 90-tych, w tym Das Boot, Replugged i Club Bizzare. Alex był producentem muzycznym byłego członka popularnej grupy New Kids On The Block - Marky Mark'a. Jako producent i kompozytor artysta promuje takie zespoły jak Right Said Fred, Tom Jones, Sarah Brightman, ATC czy Rollergirl.

FILM DVD:

Kelnerka, komedia romantyczna, dystrybucja: Imperial Cinepix
Jenna jest dziewczyną z małego miasteczka. Pracuje jako kelnerka w jadłodajni Joego. Jest mężatką, ale niezbyt szczęśliwą. Ucieczkę od smutnego życia znajduje w pieczeniu ciast. Ma nadzieję, że jeden z jej wypieków pomoże odmienić jej życie, jeśli wygra 25 ytys. dolarów w konkursie na najlepsze ciasto. Pewnego dnia Jenna odkrywa, że jest w ciąży i...piecze ciasto "Nie chcę dziecka Earla". W rolach głównych zobaczymy Keri Russel, Nathan Fillion, Cheryl Hines.

Cena: ok. 50 zł

WYDARZENIA:

Koncert Natalii Kukulskiej, 11.04.
Krakowskie Centrum Kultury Rotunda
W repertuarze pisoenki z najnowszego krążka "Sexiflexi"

Warsztaty weekendowe w Szkole Tańca Riviera
Zajęcia z wybitnymi instruktorami zagranicznymi, m.in. Jazz, Broadway Jazz, Latin Jazz, Funky Jazz, Taniec Brzucha z Rekwizytami, Pop Arabski
_____________________________________

Warsztat tańca Broadway Jazz i Jazz

BROADWAY JAZZ

12-13 kwietnia, grupa średniozaawansowana,

sobota godz. 18.45-20.45, niedziela godz. 12.15-14.15

zajęcia w sobotę odbywają się w siedzibie przy ul. Waryńskiego 12/ Metro

Politechnika

zajęcia w niedzielę odbywają się w siedzibie przy Al. KEN 81/ Metro Stokłosy

JAZZ

12-13 kwietnia, grupa początkująca,

sobota godz. 16.30-18.30, niedziela godz. 09.30-11.30

zajęcia odbywają się w siedzibie przy ul. Waryńskiego 12/ Metro Politechnika