Śpiewa - już wkrótce ma się ukazać jej najnowsza płyta pt. "Skała", angażuje się w akcje na rzecz tolerancji, aktywnie wspiera Partię Kobiet, a do tego jest prężną szefową własnej firmy fonograficznej.

"Lepiej żałować, że coś się zrobiło, niż wyrzucać sobie, że czegoś nie miało się odwagi zrobić" - mówi Kayah w wywiadach. "Nie chcę siedzieć cicho".

Rycząca czterdziestka
Katarzyna Rooijens, bo tak się naprawdę nazywa, dla wielu od lat jest ideałem twardej i przebojowej kobiety. W wywiadach zdradza, że dopiero niedawno zaczęła czuć się naprawdę dorosła. "Wreszcie czuję, że mam na swoim miejscu serce, duszę, ciało i rozum" - powiedziała w jednym z wywiadów. "Jestem ryczącą czterdziestolatką i ani myślę z czegoś rezygnować".
I konsekwentnie to założenie realizuje. Od kilku lat z sukcesem prowadzi firmę fonograficzną Kayax, która pomaga wylansować debiutantów, nagrywa płyty wykonawców niszowych oraz mało komercyjnych.
Kayah nie boi się ryzyka, a kto ryzykuje - wygrywa. Dzięki tej skłonności jej firma odniosła ogromny sukces, wydając płyty Krzysztofa Kiljańskiego, Zakopower czy Noviki. I chociaż, jak to w życiu, i tu zdarzają się porażki (ostatnio Kayax wydał płytę pt. "4 Boys and Gays" - Muzyka dla chłopaków i gejów, która wcale "nie chwyciła"), bilans wychodzi na plus. "Nigdy nie robiłam nic pod publiczkę, dla kasy" - zapewnia Kasia dziennikarzy. "Staram się, by to, co robię, było szczere, od serca".

Chce coś zmienić
Kayah coraz odważniej angażuje się w walkę z nietolerancją i zakłamaniem. Bez namysłu zdecydowała się na występ na koncercie, który odbył się z okazji Dni Równości oraz została twarzą Partii Kobiet, która na czele ze znaną feministką Manuelą Gretkowską walczy o prawa i godne życie kobiet.
"Do kobiet mam siostrzany stosunek, a walcząc o lepsze, walczę o siebie" - podkreśla piosenkarka na każdym kroku.
Po rozstaniu z mężem Rinke Rooijensem i późniejszym ukochanym Sebastianem Karpiel - Bułecką, Kayah samotnie wychowuje ośmioletniego syna Rocha. Gwiazda obawia się, że Roch już niedługo będzie musiał stanąć twarzą w twarz "ze schamieniem, zawiścią, zazdrością i nietolerancją" i w wywiadach czasem straszy, że myśli o emigracji.

Kayah zadebiutowała w 1988 roku piosenką "Córeczko". W tym samym roku nagrała swoją pierwszą płytę. Jej największe przeboje to "Fleciki", "Na językach" i "Testosteron". W tym roku sprawdziła się także jako showmenka, prowadząc koncert na festiwalu w Sopocie

Zdjęcie Kayah: materiał prasowy kosmetyki AA Prestige marka Oceanic

Sławne i piękne kobiety po czterdziestce:


Nicole Kidman Catherina Zeta - Jones


Demi Moore Monica Bellucci


Sharon Stone Cindy Crawford


Michelle Pfeiffer Meg Ryan