Dwie twarze

Z jednej strony na bankietach i spotkaniach pokazuje się jako zimna elegantka, a z drugiej... rozwiane włosy, niedbały strój, wielkie, słoneczne okulary i stary rower z przytwierdzonym koszykiem: Magda przemierza stolicę, jadąc na próbę. To widok, który zaskakuje miłośników aktorki. Jej ukochany Andrzej Chyra również jeździ na rowerze. Coraz częściej w centrum Warszawy można ich spotkać na wspólnych przejażdżkach.

To dziwna miłość. Andrzej Chyra i Magda Cielecka są ze sobą już od kilku lat. Dwie osobowości, charakterystyczni aktorzy, na planie spotkały się w filmie nakręconym na podstawie książki Janusza Wiśniewskiego "Samotność w sieci". Potem zagrali także parę w thrillerze "Palimpsest". Tworzą trudny związek, niepozbawiony kryzysów. W ubiegłym roku rozstali się na kilka miesięcy, bo podobno aktorka dowiedziała się o zdradzie Chyry!

Zawsze pod prąd

Niełatwy był również jej poprzedni związek z ekscentrycznym reżyserem teatralnym Grzegorzem Jarzyną (39 l.). Przez kilka lat była nie tylko jego partnerką, ale i muzą. Jarzyna obsadzał Cielecką w głośnych awangardowych przedstawieniach stołecznego Teatru Rozmaitości, którego jest dyrektorem.
Widocznie jednak i role, i związki Magdaleny Cieleckiej odzwierciedlają jej skomplikowaną duszę. Ma w sobie coś, co każe jej zawsze iść własną drogą. Nawet jeśli to droga pod prąd.


Magdalena Cielecka
urodziła się w Myszkowie, jest absolwentką krakowskiej szkoły teatralnej.
Bohaterki, które gra są niepokorne, ostre i chodzą własnymi ścieżkami. Wystarczy przypomnieć sobie, ile łez wylała Magda M. (Joanna Brodzik), kiedy Piotr Korzecki (Paweł Małaszyński) miotał się i nie wiedział, czy wrócić do byłej żony Doroty (Magda Cielecka). Sceny, kiedy Magda i Dorota spotykały się, wywoływały u widzów wielkie emocje.
Za rolę zakonnicy filmie "Pokuszenie" Barbary Sass (1995 r.) została nagrodzona. Teraz sam mistrz Andrzej Wajda zaprosił ją na plan "Katynia".

Zdjęcia Magdy Cieleckiej - materiały prasowe firmy Avon