W KINACH

"Gwiezdny pył”, reż. Matthew Vaughn, wyst. Claire Danes, Robert de Niro, Sienna Miller

Wysokobudżetowa adaptacja znanej książki Neila Gaimana to niezwykła baśń z elementami fantastyki. Tristan Thorne, by zdobyć serce swojej ukochanej Victorii, obiecuje jej "gwiazdkę z nieba”. Aby wypełnić dane słowo musi opuścić rodzinną wioskę i wkroczyć do magicznego królestwa zwanego Stormhold. Tam odkrywa, że spadająca gwiazda, którą obiecał Victorii, to porywająca młoda kobieta. Musi chronić ją przed niebezpieczeństwem. Czyhają na nią siły intryganckich synów Króla, dla których zdobycie gwiazdy oznacza zdobycie prawa do tronu. Oprócz nich na gwiazdę ma chrapkę zimna czarownica, pragnąca zapewnić sobie wieczną młodość i piękno. Tristan stara się chronić gwiazdę, a jednocześnie sprowadzić ją na drugą stronę muru do swojej ukochanej. Trudności wciąż się mnożą, ale jeśli przetrwa, odkryje sekretny klucz do swojej własnej tożsamości i losu, o jakim mu się nie śniło.

"Grindhouse vol.2: Planet Terror”, reż. Roberto Rodriguez, wyst. Rose McGowan, Bruce Willis, Quentin Tarantino

Druga część projektu "Grindhouse” przeznaczona jest dla widzów odpornych na wyjątkowo obrzydliwe i krwawe sceny. Tym razem głównym przedmiotem parodii stają się niskobudżetowe horrory. Cherry, tancerka go-go, pewnej nocy zostaje zaatakowana przez hordę zombie. Dziewczyna traci nogę, ale nie ducha walki. Na szczęście w pobliżu znajduje się jej były chłopak, Wray. Jednoczą siły i stają na czele drużyny próbującej opanować hordy żywych trupów i odnaleźć ostatni bezpieczny kąt na Planecie Terroru. Cherry musi jeszcze odtańczyć swój ostatni taniec.

KSIĄŻKI

Kochanki. O uwodzeniu, władzy i ambicji historie prawdziwe, Leigh Eduardo, Prószyński & S-ka

Rozkosznie plotkarskie i - dosłownie - uwodzicielskie "Kochanki" opisują życie i czasy ośmiu pięknych, napiętnowanych i niezapomnianych kobiet: Lady Castlemaine, Madame de Montespan, Emmy Hamilton, Marion Davies, Loli Montez, George Sand, Evy Braun i La Belle Otero.

Od dekadenckich dworów Karola II i Ludwika XIV po surową atmosferę bunkra, w którym Hitler zawarł pakt ze śmiercią - książka Leigh Eduardo przenosi nas kolejno w jakże różne światy ośmiu niezwykłych kobiet, które wykorzystywały swą seksualną atrakcyjność dla zdobycia władzy i wpływów. Kierując się oportunizmem, ambicją i zwyczajną odwagą, uwodziły i wywoływały skandale - wszystko po to, by przetrwać w zdominowanym przez mężczyzn świecie i - jak pokaże historia - zdobyć reputację, która przetrwa długo po ich śmierci.

Cena: 34 zł

Oznaki życia, Barbara Wood, Prószyński & S-ka

Poruszająca historia trzech lekarek dążących do sukcesów osobistych i zawodowych. Spotkały się na pierwszym roku medycyny w czasie burzliwych lat sześćdziesiątych. Ich przyjaźń przetrwała młodzieńcze konflikty i rozłąkę życia dorosłego. Trzy odrębne temperamenty i życiorysy składają się na tę frapującą powieść.

Cena: 28 zł

Sen zielonych powiek, Edyta Szałek, Replika

Bohaterka książki - Greta - to kobieta sukcesu, która stroni od uczuciwego zaangażowania się w poważne związki. Pełna kontrola nad wszystkim - oto jej dewiza. Dlaczego więc tak usilnie próbuje zapomnieć o przeszłym życiu, które rzekomo zostawiła za sobą...?

Cena: 25,90 zł

Kryzys. Pozytywne skutki negatywnych zmian, Laura Day, Sensus

Czasami bywa tak, że świat nagle rozpada się na drobne kawałeczki. Gdy rozwiewają się złudzenia, odchodzi ktoś nam najbliższy, tracimy pracę lub zdrowie, często wpadamy w otchłań rozpaczy lub przeciwnie - reagujemy agresją i mamy pretensje do losu, że nas tak boleśnie doświadczył. Ciągle pytamy, dlaczego nieszczęście spotkało akurat nas. Ulegając obezwładniającej depresji, stajemy się coraz bardziej podatni na zranienie, czujemy już tylko ból i mamy wszystkiego dość…

A jednak nawet z największej traumy można wyjść obronną ręką. Wystarczy zatrzymać się i wsłuchać w siebie. Zaufać swojej intuicji, odkryć uśpiony potencjał i sięgnąć po pomoc, którą ofiaruje nam otoczenie.

Cena: 27 zł

"Ćwiczenia z utraty", Agata Tuszyńska, Wydawnictwo Literackie

To zapis dramatycznego roku wspólnej walki Agaty Tuszyńskiej i jej męża Henryka Dasko, krytyka literackiego, tłumacza i podróżnika, emigranta ’68 roku z chorobą nowotworową. Dzielili życie przez kilkanaście lat. Między kontynentami, z daleka, kawałkami, wydzieranymi z pracowitego czasu obojga, po parę dni, tydzień, rzadko więcej. Ich czas miał się właśnie zacząć, ale mężczyzna, którego kochała i z którym miała się zestarzeć, śmiertelnie zachorował. Wspólnie przeżyli jego śmierć….
NA PŁYCIE:

"Back To Black", Amy Winehouse

Niepokorna brytyjska wokalistka słynie ze skandali i nadużywania narkotyków. A szkoda, bo ma prawdziwy talent! Źródłem jej inspiracji jest muzyka kobiecych grup z lat.60. Pierwsze dwie piosenki "Rehab" i "Sou know I'm not good" to prawdziwe perełki. Pozostałe są równie dobre. Warto posłuchać tej płyty - choćby ze względu na mocny, charakterystyczny głos Amy.

"Brave", Jennifer Lopez

To już drugi krążek nagrany przez latynoska gwiazdę w tym roku. Po hiszpańskojęzycznym albumie "Como Ama Una Mujer" wokalistka nagrała "Barve" - płytę, na której wszystkie piosenki śpiewa po angielsku. Sama J.Lo opisała album jako taneczna mieszankę dance'u, Funku, R&B i hip-hopu.
DVD:

"Gotowe na wszystko", sezon 2, USA 2005

Wszyscy mamy trochę brudów do prania, więc mieszkanki Wisteria Lane piorą co sił, a resztki zamiatają pod wycieraczki swych ślicznych domów. Bree, Lynette, gabrielle, Susan i Edie odświeżyły pojęcie "kura domowa" i stały się gwiazdami, przy których każdy Tom Cruise się chowa. Seksowne, zadbane i ostre jak brzytwa są dosłownie gotowe na wszystko w walce o miłość.

"Mrs. Henderson", SPI International Polska

Ekscentryczna wdowa, pani Henderson i jej impresario łamią wszystkie stereotypy. Organizują erotyczne show, które zaczyna cieszyć się większym powodzeniem, niż pokazy na Moulin Rouge. A to w Wielkiej Brytanii pierwszej połowy XX wieku nadal wydaje się nie do pomyślenia. Tymczasem Europę podbija Hitler, a niemieckie samoloty atakują wyspy...

WYDARZENIA:

Targi Kosmetyczno-Solaryjne Jesień 2007, 13-14 października, Warszawa

W programie targów, które odbędą się w hali EXPO w Warszawie przewidziano pokazy zabiegów i nowości kosmetycznych. Podczas imprezy będzie można również podziwiać zmagania wizażystów biorących udział w VI międzynarodowych Mistrzostwach Makijażu.