MASTERS
Jak twierdzą założyciele szkoły, nazwa nowo powstałego studia ma mobilizować do systematycznego doskonalenia swoich umiejętności i stałego pogłębiania wiedzy tanecznej i poznawania wielu stylów tańca. Tę działającą od niedawna szkołę założyła Marta Warska, kiedyś tancerka słynnej grupy VOLT, oraz chilijski choreograf Rodolfo Navarrete. To miejsce dla ludzi z rozmaitymi zainteresowaniami tanecznymi. Można tu bowiem zapisać się na zajęcia z tańca towarzyskiego, salsy, jazzu, hip-hopu, funky czy tańca nowoczesnego.
Karnet na miesiąc to wydatek 110-170 zł.

To, co jednak najbardziej przykuwa uwagę w ofercie Masters, to zajęcia z tańca brzucha. Jak zapewniają organizatorzy, każdy może się na nie zapisać, bez względu na posiadane umiejętności taneczne. Warsztaty będą składać się z dwóch części. Jedną godzinę zajmie nauka samej techniki tego tańca, a drugą choreografia.
Atrakcyjna jest też cena tych zajęć, jedynie 50 zł od osoby.

Studio Tańca Masters

ul. Koński Jar 6
ul. Rokosowska 10
ul. Pużaka 1
tel. 022 895 26 35
www.dancemaster.pl

EGURROLA DANCE STUDIO

To największa i najnowocześniejsza w Warszawie sieć szkół tańca prowadzona przez Agustina Egurrolę, utytułowanego tancerza i choreografa m.in. "Tańca z gwiazdami". Oferta szkoły też jest najobszerniejsza spośród tych dostępnych w stolicy. Tu możemy rozwijać umiejętności w każdym rodzaju tańca, jaki przyjdzie nam do głowy. Właściciel poleca szczególnie nowości - zajęcia z utytułowanymi tancerzami, m.in. taniec brzucha z Jasmin (4 zajęcia/110 zł) czy jazz z Piotrem Jagielskim (4 zajęcia/110 zł). Nie bez znaczenia są też warunki, w jakich będziemy ćwiczyć.

Do tej pory EDS miał dwa supernowoczesne studia przy Żwirki i Wigury i Alejach Jerozolimskich. Właśnie rusza nowe - przy ul. Kacprzaka. Ma trzy sale i aż 1000 mkw. powierzchni. Dzięki temu EDS będzie dysponowała 14 salami przystosowanymi specjalnie do tańca. To najwięcej w Warszawie.

Egurrola Dance Studio
ul. Żwirki i Wigury 99
Al. Jerozolimskie 91
ul. Kacprzaka 24a
tel. 22 824 07 12
www.taniec.com.pl

TANCERZE.PL
Ta niewielka szkoła mieszcząca się w samym centrum miasta to doskonałe miejsce dla osób ceniących
sobie kameralne wnętrza zaaranżowane w spokojnych kolorach oraz rodzinną atmosferę. Od kilku lat Tancerze.pl pracują na miano jednej z najsolidniejszych szkół w naszym mieście. Świadczy chociażby o tym stale rosnąca liczba kursantów.
W tym sezonie szkoła przygotowała kilka interesujących nowości. Wśród nich m.in zajęcia z tańca afro (4 zajęcia/120z), podczas których instruktorce będą towarzyszyć grający na bębnach muzycy. Oprócz tego do ciekawych propozycji należą zajęcia z tańca brzucha i salsy dla mam i córek (90zł/4 zajęcia) oraz wieczorki "Po prostu tańcz", na których co tydzień instruktorzy będą uczyć innego rodzaju tańca (50 zł za jedno zajęcie).

Szkoła Tańca Tancerze.pl
ul. Marszałkowska 3/5
tel. 22 825 17 00
www.tancerze.pl

SALSA LIBRE
Szkoła od początku swego istnienia skupia pasjonatów tańca, w szczególności salsy. Założyciele studia zgromadzili wokół siebie instruktorów i tancerzy, którzy podobnie jak oni traktują swoją technikę taneczną przede wszystkim jako pasję. Dlatego oczywistym wydaje się pomysł wprowadzenia w tym roku do grafiku tańców z najodleglejszych zakątków świata, m.in. indonezyjskiego oraz afrokolumbijskiego (8 zajęć/170 zł). Ważne jest to, że prowadzić je będą tancerki pochodzące z Kolumbii i Indonezji. To gwarantuje doskonałą jakość tych zajęć.

Salsa Libre
ul. Solec 38
tel. 22 458 24 44
www.salsalibre.pl

HAKIEL AKADEMIA TAŃCA
Miłośnicy "Tańca z giazdami" powinni bez wątpienia zawitać do tej szkoły. Będą mieć bowiem niepowtarzalną okazję spotkać znanych i lubianych założycieli tego miejsca. Bo choć Kasia Cichopek i Marcin Hakiel nie prowadzą regularnie zajęć, to często zdarza im się wpadać do studia, by porozmawiać i potańczyć z kursantami. Najczęściej przychodzą na zajęcia z dziećmi, bo one najbardziej cieszą się z ich wizyt. Dlatego też w tym roku zdecydowali się stworzyć zajęcia dla swoich najmłodszych fanów pt. Akademia Mądrego Maluszka. Rytmika dla dzieci z elementami tańca przy akompaniamencie muzyki klasycznej to doskonały wybór dla kilkuletniego dziecka. Powstały dwie grupy w przedziałach wiekowych 3-4 lata - Mądre Bobasy (8 zajęć/120 zł) i 5-6 lat - Mądre Brzdące (4 zajęcia/80 zł). Kursy prowadzi wykwalifikowany pedagog.


Hakiel Akademia Tańca

al. Niepodległości 80
tel. 22 425 74 24
www.hakiel.pl