Inne
Reklama

Na początku znajomości, gdy partnerzy są w sobie zakochani, nie istnieją dla nich żadne przeszkody i bariery, nie widzą też swoich wad. Później następuje okres tzw. "docierania się" - dość burzliwy, ale nadal bardzo namiętny. A co się dzieje, gdy w życie wkrada się szara codzienność? Czy to oznacza, że na uczucia nie ma już miejsca, że pozostała tylko sucha rozmowa lub kłótnie? Nie! Nie musisz zazdrościć, gdy widzisz dojrzałą parę trzymającą się za ręce i nadal zakochaną. Oni po prostu poznali sekret udanego związku. A dziś możesz poznać go i Ty…

Inne

czytaj dalej1. Bądź wolna i szanuj wolność partnera

To podstawowa zasada obowiązująca we wszystkich relacjach między ludźmi - a w miłości przede wszystkim. Oznacza pozwolenie na posiadanie tajemnic oraz zaufanie do partnera. Każdy ma prawo spotykać się ze znajomymi, spędzić wieczór w gronie przyjaciół i rozmawiać przez telefon bez świadków.

Inne

czytaj dalej2. Pozostań sobą, nie ukrywaj wad

Jesteś ze swoim partnerem nie tylko podczas imprez i zabawy. On widzi Cię bez makijażu, chorą, zakatarzoną, złą i zmęczoną. I taką Cię kocha! Pozwól więc, by pokochał również Twój zły humor, płacz, bezsilność i smutek. Nie ukrywaj prawdziwej siebie - przyjdzie moment, gdy i tak będziesz musiała się ujawnić. Dajcie sobie czas, by zaakceptować nawzajem swoje wady. Im szybciej to zrobicie, tym będzie łatwiej!

Inne

czytaj dalej3. Nie jesteś już sama, tworzycie rodzinę

Życie z drugim człowiekiem to nie tylko dwie szczoteczki do zębów w łazience i wspólne planowanie wydatków. Od tej pory to Wy, a nie Ty, podejmujecie decyzje. Jeżeli co roku wyjeżdżałaś zimą na narty, a Twój partner jeździć nie umie, musicie wybrać rozwiązanie odpowiadające obojgu. Pamiętaj również, że teraz liczy się nie to, co mówi Twoja czy jego mama, lecz to, co Wy na ten temat sądzicie. Nie mów: "chcę", "lubię", "planuję" lecz: "chcemy", "lubimy", "planujemy". Postaraj się też rozmawiać z partnerem o wszystkich problemach, radościach i smutkach.

Inne

czytaj dalej4. Pytaj, nie zakładaj, że znasz odpowiedzi

Jest wiele prawdy w dowcipach na temat męskiego ego, ale nie jest to wzór, do którego pasują wszyscy faceci. Dlatego nie zakładaj z góry, że Twój partner uwielbia oglądać mecze, nienawidzi gotować, czy będzie krzywo patrzył na Twoje szaleństwo zakupowe! Pozwól, by wyraził własną opinię - nie narzucaj mu swojego zdania. Dlatego pytaj go, co sądzi na dany temat. Nie domyślaj się, czy lubi grochówkę, nie bądź pewna, że podczas spotkania z kolegami się upije. W przeciwnym razie doprowadzisz do tego, że zamknie się przed Tobą, nie będzie chciał rozmawiać, bo przecież… "Ty i tak wiesz lepiej"!

Inne

czytaj dalej5. Pamiętaj, że każdy jest inaczej wychowany

W każdym domu są inne wzorce, a my przenosimy je do naszych nowych rodzin. Dlatego np. Ty na wigilię podajesz czerwony barszczyk, a Twój partner pyta: "A gdzie zupa grzybowa?". Te różnice spotkasz na każdym kroku. I ważne jest, abyście o nich rozmawiali i szanowali je. Być może u niego w domu wszelkie decyzje podejmował ojciec. Jeżeli chcesz współuczestniczyć w planowaniu wydatków, musisz powiedzieć o tym partnerowi i zaproponować swoje rozwiązanie. Milczenie i złoszczenie się, gdy coś Ci się nie podoba, nie rozwiąże problemu.

Inne

czytaj dalej6. Nie tylko ty potrzebujesz miłości i zrozumienia

Twój partner ma prawo do złego humoru i smutku. Może też pragnąć Twoich pieszczot, tak jak Ty jego. Lub przeciwnie - mieć ochotę na chwilę samotności. Oczekując zrozumienia dla siebie - jemu też daj takie prawo.

Inne

czytaj dalej7. Szanuj partnera, nie wyśmiewaj jego wad

Możesz wyznać facetowi, co Ci w nim nie odpowiada, a nawet skrytykować pewne zachowania. Ale nigdy nie rób tego przy innych - nawet najbliższych! Pamiętaj, że to Twój partner - okazuj mu szacunek. Bowiem bez tego, nawet przy największym uczuciu, długo ze sobą nie wytrzymacie.

Inne

czytaj dalej8. Niech namiętność nigdy nie przeminie!

Zadbaj, by Wasza łóżkowa fascynacja trwała jak nadłużej. Organizuj romantyczne wieczory tylko we dwójkę, flirtuj ze swoim partnerem, podrywaj go. Nie pozwól, by on przejął całą inicjatywę!

Inne

czytaj dalej9. Daj mu odczuć, że jest ważny

Rutyna i codzienne obowiązki mogą przytłoczyć nas na tyle, że zapominamy, jak bardzo druga osoba potrzebuje naszej uwagi. Nie pozwól więc, by najważniejsza była praca czy znajomi - to Twój partner jest Ci najbliższy i najważniejszy.

Inne

czytaj dalej10. Wspominaj dawne czasy

Od czasu do czasu słuchajcie piosenek, przy których się poznaliście, wybierzcie się na obiad do knajpki, gdzie byliście na pierwszej randce. Świętujcie też rocznicę poznania. Wspomnienia wzmacniają miłość!