Co kraj to obyczaj. Jak twierdzi psycholog Barbara Krajeńska, kryteria oceny atrakcyjności kobiet zależą w dużej mierze od uwarunkowań kulturowych. W Japonii obiektem pożądania będzie kobieta w kucykach i koszulce z napisem "Hello Kitty". W Stanach słodka może być co najwyżej kumpelka, a w Polsce "słodka" rymujemy z "idiotka". Czym charakteryzują się poszczególne typy urody kobiet oraz które z nich i dlaczego najczęściej wybierają mężczyźni? Oto kobiety z podziałem na kategorie: słodkie, piękne i seksowne...

Reklama

czytaj dalej
SŁODKA JAK CUKIEREK

Zwykle ma jasne włosy i promienny uśmiech, do tego pyzatą buzię i wielkie oczy. W sumie: kwintesencja dziewczęcości. Taka jest Kate Hudson, Drew Barrymore i Goldie Hawn. Ta ostatnia udowadnia z resztą, że słodką można być niezależnie od wieku. Dlaczego mężczyźni kochają słodkie kobiety? Bo takie małe dziewczynki wyzwalają zakodowaną u wielu automatyczną potrzebę opieki. Uśmiech i wrażenie bezproblemowości, jakie roztaczają, ma w sobie moc przyciągania. A charakterystyczne dla nich nietrzymanie dystansu przyciąga - zdaniem psychologów - w szczególności niezbyt pewnych siebie mężczyzn.

Reklama

czytaj dalejPO PROSTU PIĘKNA

Są kobiety, do których nie pasuje inne określenie, niż po prostu "piękna". Harmonijne rysy twarzy, oczy w kształcie migdałów, proporcjonalna sylwetka i długie włosy zachwycają, ale coś w tych kobietach - może nieobecne i chłodne spojrzenie - trzyma innych na dystans. Do pięknych możemy zaliczyć Michelle Pfeiffer, Gwyneth Paltrow, Keira Knightley, Uma Thurman, Julia Roberts i Natalie Portman.

Reklama

Ich ponadczasowa uroda dobrze wypada w każdej oprawie: czy to będzie balowa suknia czy dżinsy, gęste loki czy ogolona na łyso głowa. Komu w szczególności podobają się piękne? Zdaniem psycholog Barbary Krajeńskiej - mężczyznom, którzy lubią być trzymani na dystans.

czytaj dalejSYMBOLE SEKSU PODOBAJĄ SIĘ WSZYSTKIM

Zwykle ma pełne usta, krągłe kształty z wydatnymi biodrami i długie, gęste, lśniące włosy. W gronie słynnych kobiet te atrybuty to domena Scarlett Johannson, Angeliny Jolie i Moniki Belucci - wszystkie trzy to mistrzynie w dziedzinie zarówno zmysłowych warg i błyszczących pukli, jak też krągłych bioder. Jacy mężczyźni kochają seksowne i dlaczego?

Siła przyciągania seksownych tkwi właśnie w ich pełnych ustach, szerokich biodrach i gęstych włosach. Dlaczego? Bo to właśnie te cechy zdaniem ewolucjonistów są dla mężczyzn sygnałem, że kobieta może urodzić zdrowe dzieci. Dlatego na pytanie: jakim mężczyznom podobają się seksowne kobiety musimy odpowiedzieć: wszystkim...