Inne
Reklama

Teoretycznie mężczyźni są władczy, silni i potrafią dać sobie radę w każdej sytuacji. Są jednak chwile w ich życiu, gdy zachowują się jak małe, nieporadne jagnięta - tak się dzieje, gdy nie wiedzą, czy podobają się kobiecie, która z kolei im się podoba. I przeżywają męki nieświadomości...

NIE KRZYŻUJ NÓG, KOCHANIE!

Jak ci biedacy mają się przekonać, że nam na nich zależy? Czy powinni patrzeć nam w oczy, a może obserwować stopień zaczerwienienia damskich policzków? Czy wznosząca się w pośpiesznym oddechu pierś kobiety, to znak, że mężczyzna na nią działa? Nie - naukowcy uważają, że wszystko o zaangażowaniu kobiety powiedzą jej stopy!

czytaj dalej...Geoff Beattie, profesor z Uniwersytetu w Manchesterze uważa, że stopy są dlatego tak bardzo ważne, bo nie kontrolujemy ich zupełnie! Jak czytamy na www.kopalniawiedzy.pl: "Jeśli kobieta odsuwa je od ciała, by przyjąć bardziej otwartą pozycję, podoba jej się mężczyzna, z którym rozmawia. Gdy jednak krzyżuje nogi lub chowa je pod siebie, nie wróży to dobrze i lepiej zrezygnować z dalszych prób oczarowania."

Co ciekawe, tylko ruchy damskich stóp są do rozszyfrowania - panowie są pod tym względem całkowicie nieodgadnieni. Być może dzieje się tak dlatego, że osobnicy o statusie alfa (osobnik wiodący - a większość mężczyzn przejawia tę cechę) podświadomie tłumią w sobie ruchliwość. Ponieważ całe życie chcą dominować i kontrolować sytuację, to starają się jak najmniej poruszać.
Badania, których wyniki przedstawili naukowcy, zostały zlecone przez firmę obuwniczą Jeffery West.