Po raz kolejny okazuje się, że w kwestii erotyki męska konstrukcja jest w porównaniu z kobiecą prosta jak konstrukcja cepa! Jak wzbudzić podniecenie w mężczyźnie? Łatwizna! Wystarczy postawić naprzeciw niego kobietę, którą uznaje on za atrakcyjną i już krew szybciej zaczyna krążyć mu w żyłach. Z paniami sprawa nie jest taka prosta… Ich fizyczność jest znacznie mniej przewidywalna – uznali naukowcy.

MĘŻCZYZNA: WŁĄCZYĆ ALBO WYŁĄCZYĆ

Badacze wzięli pod lupę serię badań opublikowanych pomiędzy 1969 a 2007 roku. W sumie zawierały one dane dotyczące 2500 kobiet i 1900 mężczyzn. Uczestnicy badań byli pytani o to, jak bardzo podnieceni czuli się w trakcie i po poddaniu ich różnorodnym bodźcom – między innymi obrazom o treści seksualnej. Następnie porównano subiektywną skalę ich podniecenia (odpowiedzi na pytanie, co i na ile ich podnieca) z ich reakcjami fizjologicznymi (mierzono w tym celu napływ krwi do genitaliów). Odpowiedzi mężczyzn i ich ciał dokładnie do siebie pasowały, jednak nie zaobserwowano analogicznego współbrzmienia między ciałami i umysłami przedstawicielek płci pięknej.

czytaj dalej...
Z KOBIETAMI SPRAWA NIE JEST TAKA PROSTA...

Niektóre panie deklarowały podniecenie w sytuacjach, gdy nie zaobserwowano nawet drobnych fizycznych jego oznak. Inne twierdziły, że nie są podniecone, mimo, że ich ciała sugerowały coś zupełnie innego. W grupie mężczyzn podobne różnice praktycznie się nie zdarzały. „Chcieliśmy zbadać, w jak dużym stopniu fizjologiczna reakcja genitaliów odzwierciedla subiektywnie odczuwane przez ludzi podniecenie i czy różni się to w przypadku mężczyzn i kobiet” – mówi prof Meredith Chivers, psycholog z Queen's University w Ontario. Badaczka stwierdza, że odkryte zależności i różnice w tym, jak obie płcie reagują podnieceniem, z pewnością okażą się przydatne w dalszych badaniach nad tym, jak obie płcie odbierają seks. Wyniki badań zostały opublikowane w "Archives of Sexual Behaviour".