Złośliwi wytykają jej sadełko, a nawet nazywają wielorybem, a jednak to właśnie ona jest posiadaczką najbardziej pożądanego ciała w całym kobiecym gwiazdozbiorze. I to pożądanego przez obie płcie! Taki werdykt zgodnie wydały 2 tysiące mężczyzn i kobiet, którzy wzięli udział w sondzie przeprowadzonej przez Slimming World.

Reklama

JEDNOGŁOŚNIE WYGRAŁA...

Szerokie biodra, mocno zaokrąglone uda, krągłe ramiona i niezwykle pełne piersi – ciało Kate Winslet to ciało, które mężczyźni chcieliby trzymać w ramionach, a kobiety – nosić. 34-letnia gwiazda bezkonkurencyjnie zwyciężyła w sondzie, uzyskując wynik 16 proc. głosów. Warto zauważyć, że figura tej aktorki nijak się ma do kształtów lansowanych przez kreatorów na wybiegach i okładkach czasopism. Może młode dziewczęta wezmą to sobie do serca…

Nie tylko zwycięstwo Winslet znamionuje powrót kobiecych krągłości do łask. Druga w zestawieniu znalazła się aktorka, modelka i prezenterka Kelly Brook. Nieco smuklejsza niż Winslet, Brook również może pochwalić się sporą, okrągłą pupą, kształtami klepsydry i bardzo pełnym biustem. Wszystkie kobiece atrybuty zaznaczone są u niej w pełnej okazałości. Brook, zdobyła 15 proc. głosów… Następne miejsca zajęły Halle Berry (12 proc.), Cheryl Cole (10 proc.), Beyonce (6 proc.) i Megan Fox (5 proc.). Z nich czterech tylko Cole ma wiotką figurę – pozostałe panie, chociaż dość szczupłe, również imponują kobiecymi zaokrągleniami bioder, pup, ud i biustów.

czytaj dalej...Reklama

Figura supermodelki czy wychudzone i kościste kształty nie działają już ani na męską, ani nawet na kobiecą wyobraźnię. Kate Moss i Victoria Beckham odniosły w sondzie porażkę, zdobywając po zaledwie 1 procencie głosów. „Wyniki sondy pokazują pozytywną zmianę w postrzeganiu kobiecego ciała – to dobrze, że kobiety są bardziej skłonne w roli ideału widzieć Kate Winslet i Kelly Brook niż Kate Moss i Victorię Beckham” – komentuje Dr Jacquie Lavin, dietetyk ze Slimming World. „To sugeruje, że bycie wychudzoną nie jest już celem kobiet – najważniejsze teraz dla nich jest, by być zdrowymi” – dodaje.

czytaj dalej...

Zmiana kanonu piękna na pewno zdejmie ciężar z serc wielu dziewcząt i kobiet, które bezskutecznie próbowały nadążyć za nierealistycznymi wzorcami. „To fantastyczne widzieć, że wreszcie kobiety mogą aspirować do zdrowego kanonu, który jest realistyczny i osiągalny” – wzdycha aktorka Rebecca Wheatley. „Kate Winslet zawsze przekonywała o tym, jak ważna jest akceptacja własnego ciała. W końcu kobiety występują we wszystkich rozmiarach…” – dodaje.