Wieść gminna głosi, że kobiety są jak wino - im starsze, tym lepsze. Mawia się również, że kobieta ma tyle lat, na ile wygląda, a mężczyzna tyle, na ile się czuje. O tych pięknościach wprost nie sposób powiedzieć "stare kobiety". Swoimi wdziękami są w stanie oszołomić każdego - od dojrzewających chłopców, po staruszków nad grobem.

OTO NASZYM ZDANIEM NAJSEKSOWNIEJSZE BABKI "40 +"

czytaj dalejHalle Berry

Przepiękne rysy twarzy, bosko wyrzeźbione ciało i klasa, która uwidacznia się nie tylko w pełnych smaku strojach, ale i najdrobniejszych gestach, czyni ją niedoścignioną dla dziewczyn, które dopiero zaczynają swoją karierę.

czytaj dalejNicole Kidman

Elegancja i klasa to domena seskownych czterdziestek. Boska Nicole Kidman nie epatuje wielkim biustem, a jednak jej dystyngowane i chłodne piękno jest nie do przeoczenia.

czytaj dalejJulia Roberts

Od wielu lat jest niekwestionowaną pięknością Hollywood. Jednak coraz rzadziej można ją spotkać podczas prywatnych wypadów, bo bardzo strzeże swojej prywatności. Gwiazda zrezygnowała z kariery, by poświęcić się opiece nad dziećmi. Rzadko także można podziwiać jej piękne ciało, Roberts bowiem nie rozbiera się przed kamerą. Jak tłumaczy: "Jeśli gram w ubraniu, to przedstawienie, a jeśli bez - film dokumentalny". Rodzina jest dla niej największą wartością: "Najwspanialszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swoich dzieci, jest pokazać im, że ich rodzice się kochają. Jestem najszczęśliwszą dziewczyną w mieście, naprawdę jestem" - powiedziała w jednym z wywiadów.

czytaj dalejCindy Crawford

Gdy kilka miesięcy temu światło dziennie ujrzały zdjęcia 43-letniej Cindy Crawford, której wdzięki skrywa tylko biała piana, podniosły się głosy, że kobieta "w tym wieku" nie może tak wyglądać i nie obeszło się bez Photoshopa oraz żmudnej pracy sztabu grafików komputerowych. Jednak Cindy Crawford wygląda świetnie bez stylistów, makijażystów, oświetleniowców i grafików, o czym możesz przekonać się TUTAJ

czytaj dalejDemi Moore

Wiadomo, że modelkom i aktorkom w kreowaniu idealnego wizerunku pomagają komputery, a w szczególności największy przyjaciel kobiety Photoshop. Nieprzyjemności i złośliwości z jego powodu ma ostatnio 47-letnia Demi. Komentuje się a to, że doklejono jej ciało młodszej kobiety, a to że gdzieś na jakimś przyjęciu fotoreporterzy uchwycili kilka jej zmarszczek. I choć nie da się ukryć, że i boska Demi nie ucieknie przed starością, to i tak jak na swój wiek wygląda oszałamiająco. Kobiety jej zazdroszczą, mężczyźni jej pożądają.

czytaj dalejSalma Hayek

NIejedna kobieta chciałaby wiedzieć, jak ona to robi, że tak cudownie wygląda. Mimo dojrzałego wieku zachowała piękną, nieskalaną zmarszczkami twarz i kusząco zaokrągloną figurę. W jednym z wywiadów zdradziła, że tajemnica jej młodego wyglądu to babciny krem: "Kiedy moja babcia zmarła, miała 96 lat i chociaż jej skóra była trochę obwisła, nie było na niej ani jednej zmarszczki. Wszystko dzięki kosmetykom, które sama sobie przyrządzała. Babcia samodzielnie robiła kremy, wykorzystując sekretne składniki, które można znaleźć tylko w Ameryce Łacińskiej". Podobno w przyszłym roku kosmetyki takie trafią dzięki Salmie na rynek. Zobaczymy, czy gwiazda mówi prawdę.

czytaj dalejJenifer Lopez

Są tacy, którzy wybrzydzają, że Jennifer Lopez ma za dużo ciała. Ale całkiem spora część panów po cichu wzdycha do tej pięknej Latynoski. I słusznie. W kobietach o pełnych kształtach jest więcej seksapilu niż w wychudzonych straszydłach z wybiegów.

czytaj dalejMonica Bellucci

"Bellissima", "włoska syrena", "nowa Sophia Loren" to tylko niektóre z długiej litanii westchnień, jakie wydobywają się z męskich trzewi, gdy pada hasło Monica Bellucci. Aktorka uznana jest za jedną z najpiękniejszych kobiet świata. Sama o swym wyglądzie mówi: "Nie uważam, żeby uroda była przeszkodą w życiu. Przeszkadza ona tylko ludziom głupim, a inteligentni potrafią z niej inteligentnie korzystać. Moje ciało jest dla mnie bardzo ważne... twarz, ramiona, nogi, oczy... wszystko. I mogę powiedzieć, że używam wszystkiego."

czytaj dalejGrażyna Torbicka

By odnaleźć przepiękne, seksowne "czterdziestki" - nie trzeba szukać za Oceanem. I po naszej polskiej ziemi takie chodzą. Zdecydowana, skryta, wrażliwa, niepewna i uśmiechnięta - tak sama o sobie mówi Grażyna Torbicka. Trudno ją sobie wyobrazić w niestosownej sytuacji. Jest jak królowa elegancji, która zawsze wie, co powiedzieć i jak się zachować. Jednak kiedy wychodzi z telewizji lub eleganckiego przyjęcia, staje się zwykłą panią domu.

czytaj dalejDanuta Stenka

Tak wygląda stuprocentowa kobieta. Długie nogi, gładkie plecy, nieskazitelna cera. Seksowna, dojrzała i zawsze z klasą. Ostatnio zamarliśmy z wrażenia, gdy pokazała, jak tańczy. Tango w jej wykonaniu było jak wybuch wulkanu.