Inne
Reklama

Statystyki przekonują, że wzrasta liczba kobiet niewiernych wobec swoich partnerów. Zjawisko to zauważa Karen Smedley, certyfikowany coach i doradca specjalizująca się problemach kobiet po 50-tce. Zdaniem Smedley dawniej kobiety czuły się zobligowane do podtrzymywania nieudanego małżeństwa, dziś jednak sytuacja uległa zmianie. Odejście dorosłych dzieci pozastawia pustkę, wypełnianą przez kochanków, którzy stają się drogą ucieczki.

WSZYSTKIE ZDOBYCZE FEMINIZMU

To feminizm dał kobietom narzędzia potrzebne do zdrady. Możliwość pracy zapewniła im niezależność finansową i sprawiła, że więcej czasu spędzają poza domem, kontaktując się z innymi mężczyznami. Dlaczego równouprawnienie nie miałoby obejmować zdrady? Jednak pewna rzecz nie ulgła ewolucji: męski stosunek do roli „rogacza”… „Mężczyźni mogą wybaczyć samym sobie własne uchybienia, ale znacznie trudniej im wybaczyć to samo swoim partnerkom” – mówi terapeuta Phillip Hodson. Czemu stosują wobec siebie i kobiet inną miarkę?

Inne

czytaj dalej...ZBRODNIA PRZECIW MĘSKOŚCI

„Dla zdradzonej kobiety, romans jest wykroczeniem przeciw jej godności. Dla zdradzonego mężczyzny, jest to wykroczenie przeciw jego męskości. Zdrada to poważne wyzwanie dla jego tożsamości” – tłumaczy Hodson. Zgadza się z tym Paula Hall, doradca do spraw związków. „Jest wiele dowodów na to, że mężczyźni częściej traktują zdradę partnera jako koniec związku” – mówi. „Dla mężczyzn seksualny komponent romansu żony jest bardzo ważny. Kobiety zaś są bardziej skłonne zapytać: >>Czy ją kochasz<<?” – dodaje.


INNE ODCIENIE ZAZDROŚCI I WYBACZENIA

Bo podczas, gdy kobiety są zazdrosne o więź, mężczyźni są zazdrośni o sferę cielesną. „Uczucia i relacje emocjonalne są tym, co jest postrzegane przez kobiety jako zagrożenia. Mężczyźni koncentrują się na aspekcie seksualnym” – twierdzi Hall. Potwierdzają to brytyjskie statystyki. Rejestr małżeństw i rozwodów z 2008 roku pokazuje, że „cudzołóstwo” jest wymieniane jako przyczynę rozpadu związku przez 21 proc. rozwodzących się kobiet i aż 29 proc. mężczyzn.Tak więc mimo, ze to mężczyźni są statystycznie częściej niewierni, są również mniej skłonni wybaczyć zdradę drugiej stronie i bardziej skłonni w takiej sytuacji zakończyć małżeństwo.

Inne

czytaj dalej...NIEWIERNOŚĆ - STATYSTYCZNIE

Badanie zlecone przez BBC w 2006 roku wyjkazało, że co siódmy był kiedyś niewierny wobec swojego partnera. Dotychczas będące daleko „w tyle” kobiety zaczynają w dziedzinie skoków w bok doganiać mężczyzn. Badanie życia seksualnego i stylu życia przeprowadzone w 2001 roku wykazało, że niewierność dotyczy 14,6 proc. mężczyzn i blisko co dziesiątej kobiety. Czy motywy zdradzających kobiet różnią się od motywów niewiernych mężczyzn? „Nie sądzę, żeby aby romanse kobiet miały inne przyczyny niż romanse męskie. Kobiety również szukają uwagi i uczucia, a to zawiera w sobie także seks” – uważa Paula Hall.

Reklama