Inne
Reklama

Ten skandaliczny handel miał miejsce na Oxford Street, słynnej ulicy handlowej i wizytówce Londynu. Trzech mężczyzn z Albanii dobijało targu, którego stawką było życie młodej Litwinki. Kobieta w wieku około 20 lat miała być sprzedana w roli seksualnej niewolnicy. Właściciel agencji towarzyskich miał ją kupić od swoich rodaków za zaledwie 3 tysiące funtów (równowartość około 13,5 tys. zł).

Inne

>>> czytaj dalej
Na zdjęciach widać, jak mężczyźni przekazują sobie pieniądze za stojącą obok kobietę, która, pilnowana przez jednego ze zbirów, może tylko bezczynnie przyglądać się „transakcji”. Przechodnie mijają grupę zupełnie nieświadomi tego, co się dzieje.

„Właściciel” miał zbić dobry interes na swojej nowej zdobyczy. W jego planach Litwinka miała sypiać nawet z dwudziestoma pięcioma klientami dziennie i tym sposobem zapewnić mu 100 tysięcy funtów (450 tysięcy zł.) rocznie. Ta kobieta miała szczęście. Jej prześladowcy trafili za kratki na łączny wyrok w wysokości 63 lat, a ona sama wróciła bezpiecznie do ojczyzny.
Reklama
Inne

>>> czytaj dalej
POPYT RODZI PODAŻ - CIEMNA STRONA IGRZYSK


Policja szacuje, że liczba sprzedawanych na Wyspach kobiet z Europy Wschodniej będzie znacząco rosnąć aż do Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w 2012 roku w Londynie. Ta „podaż” jest odpowiedzią na popyt ze strony robotników pracujących przy budowie olimpijskich obiektów.

Funkcjonariusze tłumaczą, że opublikowali zdjęcia, by szerzyć świadomość o tym problemie. „Te kobiety stają się niewolnicami wykorzystywanymi w najbardziej obrzydliwy sposób” – mówi jeden z funkcjonariuszy. „Znamy przypadki kobiet porwanych i przeszmuglowanych na teren Wielkiej Brytanii. Inne przyjechały dobrowolnie myśląc, że przyjeżdżają do pracy – zamiast tego trafiły do burdeli”. Zdarzały się też historia takie, jak ta 16-letniej Albanki, która myślała, że jedzie do Londynu na romantyczny weekend ze swoim chłopakiem. Kiedy dojechali, "ukochany" przekazał ją alfonsom…

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Polki trafiły do niemieckiego piekła