Poznałaś faceta i co tu dużo mówić - wpadł ci w oko na tyle głęboko, że właściwie potrzebna byłaby interwencja okulisty... Jest szarmancki, na każdym kroku daje ci do zrozumienia, że jesteś kobietą, na którą czekał całe życie... Jest tak wspaniale, że aż trudno uwierzyć. I własnie o to chodzi. Być może trafiłaś na kogoś, kto ma zamiar cię jedynie wykorzystać?

Reklama

PO CZYM POZNAC OSZUSTA?

W czasach wszechobecnego internetu oszust bardzo często poluje na portalach randkowych. Nie unika także starych, dobrych biur matrymonialnych. Stara się umawiać z kobietami, które spełniają jego "wymagania" - a ponieważ chodzi o pieniądze, oszust raczej nie zainteresuje się bezrobotną matką sześciorga dzieci... Ale uwaga: może polować też na kobiety niezbyt zamożne, ale mające potencjalny dostęp do pieniędzy (na przykład mające stabilną pracę, której posiadanie ułatwia wzięcie kredytu).
W jakim wieku jest oszust? W różnym: kobiety oszukują zarówno młodzi mężczyźni, jak i mocno starsi panowie. Przykładem może być chociażby działalność 80-letniego Eugeniusza G. Oszukał on kilkanaście kobiet na terenie całej Polski, w tym wiele młodszych o siebie. Która z nas domyśliłaby się, że elegancki, komplementujący nas staruszek to zwyczajny złodziej? Dziarski Gienek ma na swoim koncie dość karkołomne wyczyny, na przykład uwiedzenie pracownicy banku, która z miłości do niego uszczupliła kasę tej instytucji o milion dolarów! Gdy zorientowała się, w co ją wmanewrował, usiłowała odebrać sobie życie.

czytaj dalej...Oszust jest zazwyczaj człowiekiem niezwykle czarujacym, usiłującym wywrzeć na kobiecie jak najlepsze wrażenie. Jest szarmancki, obsypuje kwiatami i nierzadko kosztownymi prezentami. Wie doskonale, że taka "inwestycja" mu się opłaci... Zbliża się do kobiety powoli, czasami tak drobnymi kroczkami, że jego delikatność zaskakuje. Jakże różni się od dotychczasowych partnerów! I w ten sposób zdobywa kobiece serce, a co za tym idzie - zaufanie. Zazwyczaj posługuje się fałszywym nazwiskiem i lewymi, być może nawet skradzionymi dokumentami. Wspomina o małżeństwie, a nierzadko je zawiera.

Nie mówi zbyt wiele o swojej przeszłości, ale w pewnym momencie zaczyna podejmować kwestie finansowe. Na przykład wspomina, że ma do zrobienia wspaniały interes, tylko brak mu na to środków. Albo ma ciężko chorą matkę, której życie zależy od kosztownej operacji za granicą. No i jak tu nie pomóc ukochanemu człowiekowi? Oszust zadowoli się nie tylko gotówką: wielu z nich przyjmuje od kobiet biżuterię, telefony komórkowe czy nawet dzieła sztuki. Wszystko, co ma jakąkolwiek wartość. Po czym znika, rozpływa się w powietrzu...

TO CHORZY LUDZIE

Psycholog Damian Janus uważa: "Większość oszustów matrymonialnych jest psychopatami. Są to mistrzowie manipulacji, którzy potrafią przez miesiące i lata żyć sztucznym życiem, udając uczucia i mówiąc to, czego tak naprawdę nie myślą, a co druga strona chce usłyszeć. Przez lata kontrolują swoje emocje i wypowiedzi. Ten wysoki poziom kontroli swych prawdziwych przeżyć, czyniony w celach merkantylnych uważam za możliwy jedynie w przypadku psychopatii. Nie-psychopata zawsze w końcu >>pęknie<< , wyrazi emocje, pokaże, o co mu chodzi, kim jest. Z kolei w przypadkach innych zaburzeń, nawet jeśli ktoś nigdy się nie ujawnia, nie robi tego dla zysku i poczucia kontroli nad innymi." *To ciekawa opinia, nie zmienia ona jednak faktu, że oszustwo jest przestępstwem. I aby nie paść jego ofiarą, zachowujmy maksimum zdrowego rozsądku. Miłość bywa oczywiście ślepa, ale czasami powinno zapalić się nam wyraźne czwerwone światełko w głowie...

________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Co Polka może sprzedać cudzoziemcowi?
>>> Szokujące wyznania seryjnej bigamistki