Jak wynika z raportu brytyjskiego NHS Information Centre (centrum informacji brytyjskiej służby zdrowia), liczba kobiet w wieku od 25 do 64 lat, które poddały się badaniom, wzrosła z 3,2 miliona na przełomie 2008 i 2009 roku do 3,6 miliona obecnie.

Reklama

URATOWAŁA TYSIĄCE KOBIET

Oznacza to, że 400 tysięcy kobiet więcej niż rok wcześniej zgłosiło się na badania! To pierwszy wzrost liczby badających się kobiet na przestrzeni ostatnich lat – od 2002 roku bowiem liczba ta regularnie spadała. Tym niemniej brytyjskie statystyki w porównaniu z polskimi są imponujące: badaniom poddaje się ponad 78 proc. kobiet.

Jak podkreślają specjaliści, otwartość Jade Goody w walce z chorobą zwróciła uwagę pań na konieczność badania się. Blisko półmilionowy wzrost liczby tych, które zdecydowały się przebadać, oznacza możliwość uratowania setek kobiet w najbliższych latach. Od czasu, gdy wykryto u Goody zaawansowane stadium nowotworu, liczba osób odwiedzających brytyjską witrynę poświęconą walce z rakiem zwiększyła się dziesięciokrotnie.Jade Goody, gwiazda telewizyjnych reality show, zmarła na raka w marcu tego roku. Miała 27 lat.

_________________________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Reklama, która robi z matki robota?
>>> Czy gwiazda może być dobrą mamą?
>>> Patent na szczęście? Zupa pomidorowa!