David Buss to badacz, który wraz z Cindy Meston przebadał ponad tysiąc kobiet pod kątem ich preferencji seksualnych i motywów kierujących ich życiem erotycznym. Na kanwie badań tych dwojga psychologów z uniwersytetu w Teksasie powstała głośna książka zatytułowana „Why Women Have Sex” („Dlaczego kobiety uprawiają seks”). W wywiadzie z „Time” Buss dzieli się swoją wiedzą i opowiada, co tak naprawdę decyduje o atrakcyjności mężczyzny w kobiecych oczach.

MUSKULARNY CONAN CZY SMUKŁY ADONIS?

Wielkiego zaskoczenia nie ma, przynajmniej, jeśli chodzi o fizyczne cechy mężczyzn. Nie da się zapomnieć o naszym zwierzęcym rodowodzie. ”Ciało jest dla kobiet ważne. Dla pań atrakcyjni i pociągający są mężczyźni z torsem w kształcie litery V lub wysokim współczynnikiem szerokości talii do szerokości bioder. Atrakcyjni są mężczyźni o wzroście przekraczającym średnią” – wylicza badacz. Co ważne, wbrew funkcjonującym w głowie wielu panów stereotypom płeć piękna wcale nie przepada za muskułami godnymi Conana Barbarzyńcy…

„Co ciekawe, kobiety wcale nie lubią zbyt >>napakowanych<< muskułami mężczyzn, to mężczyźni mylnie oceniają oczekiwania kobiet w tym względzie” – uczula David Buss. Ale na sylwetce sprawa się nie kończy. Mężczyzna powinien być przystojny i… męski. „Wygląd twarzy też ma decydujące znaczenie. Symetryczna twarz wskazuje na dobre zdrowie, podobnie, jak mocne włosy i męskie cechy takie, jak mocna budowa szczęki i głęboki głos. Kobiety generalnie nie uznają za seksualnie atrakcyjnych mężczyzn o kobiecym wyglądzie i brzmieniu głosu” – zdradza psycholog.

GDY DALEKO CI DO GEORGE'A CLOONEYA...

Co jednak mają zrobić panowie, którym natura poskąpiła barków Pawła Korzeniowskiego, twarzy George’a Clooneya i głębokiego głosu Seana Connery'ego? Całe dla nich szczęście nie wszystko stracone, gdyż jest jeszcze jeden sekret skutecznych uwodzicieli, który pozwoli nawet szaraczkom pozostać w grze.

Tym sekretem jest… higiena osobista. „Warto utrzymywać higienę. Zmysł węchu ma decydujące znaczenie. Mężczyzna, który brzydko pachnie lub ma nieładny oddech jest w stanie momentalnie zabić seksualne przyciąganie. Co ciekawe, kobiety mają bardziej wrażliwy zmysł węchu niż panowie, dlatego zdarza się, że ci ostatni nie są świadomi tego, jak źle pachną dla kobiet. Woń zawiera informację na temat jego stanu zdrowia” – uczula David Buss.

Oczywiście poza takimi typowo fizycznymi wyznacznikami atrakcyjności są jeszcze inne – tak zwane bogate wnętrze… „Inne cechy przyciągające kobiety to osobowość, poczucie humoru, pewność siebie i wysoki status społeczny. Te cechy mogą nawet przeciętniaka przemienić w atrakcyjnego seksualnie mężczyznę” – kończy psycholog.

___________________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> "Mężczyźni w Polsce śmierdzą"
>>> Oto mężczyzna z gatunku beznadziejnych
>>> Dlaczego mężczyzn pociągają prostytutki