Gwiazdę betlejemską sprowadził z Meksyku do USA w 1828 roku pierwszy ambsador USA w Meksyku, Joel Roberts Poinsetta. Ku jego czci, w 1836 roku nazwano ją "poinsettia". Ambasador zmarł 12 grudnia 1851 r., a kongres USA w 1952 r. dzień 12 grudnia uczynił Dniem Poinsecji. W tym dniu Amerykanie tradycyjnie obdarowują się poinsecjami. Ponownie gwiazdę betlejemską rozpowszechnił na początku XX wieku w Kalifornii, a później kolejnych stanach USA florysta Paul Ecke. Stamtąd, jak wiele innych trendów amerykańskich, przywędrowała do Europy, a Ecke stał się największym importerem gwiazdy betlejemskiej. Początkowo jako ozdobę stawiano na stole tylko czerwoną poinsecję. Z czasem zaczęto hodować różne odmiany np. białe, różowe, morelowe czy żółte. Można ozdabiać nimi nie tylko stół, ale całe wnętrza, a nawet choinki. Dziś poinsecja często jest głównym elementem stroików. Modnie jest przybrać ją gałązkami, bombkami, szyszkami czy mchem. Zobacz, jak efektownie przystroić gwiazdę betlejemską, by podkręcić w domu świąteczny nastrój,
- Doniczkę z gwiazdą betlejemską można włożyć w koszyk. Ziemię zakryć gałązkami choinki czy tui. Udekorować ozdobami świątecznymi i lampkami led.
2. Kwiatek można włożyć także w szklany wazon wypełniony żwirkiem, kolorowym hydrożelem czy bombkami.
3. Ładnie wygląda także umieszczenie kilku kolorów tej samej rośliny np. w ozdobnej dużej misie czy głębszej paterze.
4. Modne są także drewniane skrzynki, w które wkładamy w rzędzie 3-4 mniejsze doniczki i od góry maskujemy gałązkami i np. szyszkami.
5. Roślina świetnie będzie się też prezentować we wszelkich makutrach czy drewnianych korytkach, stylizowanych na stare czy ludowe.
6. Miniaturowe poinsecje można włożyć w osłonki zrobione z lasek cynamonu czy metalowe wiaderka. Ułożyć na tacy i udekorować mchem i gwiazdkami anyżu.
7. Jako osłonki na doniczki można wykorzystać fajansowe filiżanki.
8. Gwiazdę można posadzić z innymi roślinami jak bluszcz czy mały cyprysik.