Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

8 zdrowych przekąsek do pracy, których przygotowanie zajmuje chwilę

24 września 2015, 07:18
Optymalnym rozwiązaniem byłoby spożywanie obiadu w zwyczajowej porze, czyli między godz. 12 a 15. Jednak wielu z nas nie może sobie na to pozwolić. Charakter pracy, ciągły pośpiech i wiele spotkań biznesowych albo brak odpowiedniego lokalu w siedzibie firmy czy jej okolicach sprawia, że sięgamy po drobniejsze posiłki. O ile są to kanapki, nie ma w tym niczego złego. Gorzej, jeśli żywimy się słodyczami albo innymi tłustymi i kalorycznymi zapychaczami. Jeśli nie lubimy kanapek, a do tego podjadamy w pracy, zadbajmy chociaż o to, by były to jakościowe przegryzki. Jakie przekąski sprawdzą się w godzinach pracy? Jest wiele opcji. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i będzie w łatwy sposób w stanie urozmaicić sobie te drobne przekąski.
Optymalnym rozwiązaniem byłoby spożywanie obiadu w zwyczajowej porze, czyli między godz. 12 a 15. Jednak wielu z nas nie może sobie na to pozwolić. Charakter pracy, ciągły pośpiech i wiele spotkań biznesowych albo brak odpowiedniego lokalu w siedzibie firmy czy jej okolicach sprawia, że sięgamy po drobniejsze posiłki. O ile są to kanapki, nie ma w tym niczego złego. Gorzej, jeśli żywimy się słodyczami albo innymi tłustymi i kalorycznymi zapychaczami. Jeśli nie lubimy kanapek, a do tego podjadamy w pracy, zadbajmy chociaż o to, by były to jakościowe przegryzki. Jakie przekąski sprawdzą się w godzinach pracy? Jest wiele opcji. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i będzie w łatwy sposób w stanie urozmaicić sobie te drobne przekąski. / Shutterstock
W ciągu pracy, także tej biurowej, każdy z nas potrzebuje energii, dlatego trzeba pamiętać o regularnym jedzeniu. Często z braku czasu sięgamy wówczas po słodycze czy inne śmieciowe jedzenie. Takie nawyki nie przyniosą nam jednak nic dobrego, a na pewno nie pomogą w utrzymaniu szczupłej sylwetki. Zamiast nich warto postawić na możliwie naturalne i szybkie w przygotowaniu produkty. Małgorzata Paprocka-Chylewska, dietetyk LightBox przygotowała listę pomysłów, które warto wziąć pod uwagę.
Reklama
Reklama
Tematy:
zdrowie dieta uroda zdrowie kobiety uroda kobiety

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama