Wybór odpowiedniej szminki to nie lada wyzwanie, okazuje się jednak, że przy pomocy prostego triku poradzisz sobie z tym zadaniem śpiewająco. Sprawdź, jak podczas następnych zakupów wybrać idealny kolor szminki.

Jak dobrać kolor szminki? Poznaj sprawdzony trik z TikToka

Reklama

Jakiś czas temu w aplikacji TikTok pojawiło się nagranie, na którym jedna z influencerek pokazuje jak w prosty i szybki sposób dobrać odpowiedni kolor szminki. Okazuje się, że jest to banalny sposób, o którym wiele osób nie miało pojęcia.

Na opublikowanym w sieci nagraniu widzimy, jak dziewczyna ściska swój opuszek palca. Uzyskany w ten sposób kolor skóry ma być dla nas idealnym odcieniem szminki.

Pod opublikowanym w sieci filmem pojawiła się masa komentarzy. Większość dziewczyn potwierdza tę niekonwencjonalną metodę.

Okazuje się, że ten sposób ma zastosowanie, kiedy szukamy idealnego różu do policzków. Wystarczy odrobinę ścisnąć palec, zobaczyć, jaki kolor uzyskamy i dobrać róż właśnie w tym odcieniu.

Jak dobrać odpowiedni kolor szminki? Podpowiadamy

Oczywiście kolor szminki nie trzeba wybierać przy pomocy triku z TikToka. Można również określić swój typ urody. Doskonałym sposobem może być obserwowanie tego, jak zachowuje się nasza skóra podczas opalania. Jeśli jest czerwona, nasz typ urody jest chłodny, z kolei jeśli promienie słoneczne opalają nas na brązowy, nasz typ skóry jest ciepły.