Kwas acetylosalicylowy i jego właściwości
Aspiryna w swoim składzie zawierakwas acetylosalicylowy, który ma właściwości oczyszczające i wysuszające. Wykazuje więc działanie podobne do kwasów stosowanych w salonach kosmetycznych. W związku z tym po zastosowaniu domowej maseczki z aspiryny, możesz poczuć się jak po profesjonalnym zabiegu SPA.
Maseczka z aspiryny - znana od wielu lat
Maseczka z aspiryny jest niedroga i łatwa w wykonaniu, a kobiety stosują ją już od wielu dziesięcioleci. Pomaga walczyć z niedoskonałościami cery takimi jak zaczerwienienia, przebarwienia, zaskórniki, krostki i wągry.
Maseczkę możesz stosować bez względu na rodzaj twojej cery. Jest ona wskazana zwłaszcza przy cerze trądzikowej, mieszanej i tłustej. Maseczka ma właściwości oczyszczające i wygładzające. Pomoże też zmniejszyć rozszerzone pory.
Bądź natomiast czujna i uważnie obserwuj twarz, szczególnie jeśli masz cerę suchą, wrażliwą lub naczyniową. W tych przypadkach maseczkę z aspiryny należy stosować w umiarkowanym zakresie. Najlepiej nanosić ją jedynie punktowo w miejscach, które najbardziej tego potrzebują. Jest to najczęściej czoło, nos i broda.
Maseczka z aspiryny. Przeciwwskazania
Maseczka nie jest wskazana dla kobiet w ciąży ze względu na zawartość wspomnianego kwasu acetylosalicylowego. Z tego samego powodu nie mogą jej używać osoby uczulone na ten kwas. Poza tym nie powinno się jej stosować na otwarte rany i silną postać trądziku.
Maseczka z aspiryny. Przepis
Aby zrobić maseczkę z aspiryny, potrzebujesz zaledwie 3 składników. Są one niedrogie i powszechnie dostępne. Przygotowanie preparatu również nie zajmie dużo czasu.
Składniki:
- 3-4 tabletki aspiryny,
- 1 łyżeczka wody,
- 1 łyżeczka jogurtu naturalnego.
Przygotowanie:
- tabletki aspiryny umieść w miseczce,
- bardzo powoli zalej je wodą,
- dokładnie rozgnieć - do uzyskania jednolitej masy,
- dodaj jogurt i wszystko razem dokładnie wymieszaj.
Sposób użycia:
- przed pierwszym nałożeniem maseczki na twarz - wykonaj próbę uczuleniową: odrobinę specyfiku nałóż na niewidoczne miejsce na skórze, poczekaj kilka minut i zmyj, a przez następne 24 godziny obserwuj, czy nie pojawia się reakcja uczuleniowa,
- przygotowaną maseczkę nałóż w zależności od potrzeb - na całą twarz lub tylko punktowo,
- trzymaj na skórze przez około 15 minut,
- zmyj letnią wodą.
Jak często stosować maseczkę z aspiryny?
Jeśli masz problemy z cerą, najlepsze rezultaty stosowania maseczki z aspiryny przyniesie jej regularne stosowanie. Pamiętaj jednak o tym, aby maseczkę stosować nie częściej niż raz w tygodniu.
Kwas acetylosalicylowy zawarty w aspirynie powoduje wysuszanie skóry. Może to okazać się problemem szczególnie w przypadku cery tłustej i mieszanej. Nadmierne wysuszenie będzie dla takiej skóry sygnałem do wzmożonej produkcji sebum. W efekcie cera będzie jeszcze bardziej tłusta.
Jeśli jednak nie borykasz się z wieloma problemami cery – stosuj maseczkę z aspiryny sporadycznie, na przykład raz w miesiącu lub wówczas, kiedy zauważysz pogorszenie się stanu skóry.